Home > Wnętrza > Jakie żaluzje drewniane najlepiej podkreślą charakter otoczenia?

Jakie żaluzje drewniane najlepiej podkreślą charakter otoczenia?

Żaluzje drewniane są wykonywane z wielu gatunków drewna jednego rodzaju lub z mieszanek kilku gatunków. Faktem jest, że na rynku znajdziemy wiele propozycji, które dopasujemy do swoich oczekiwań i stylu wnętrza. Gustowne żaluzje z drewna mogą całkowicie odmienić nawet z pozoru zwyczajne wnętrze. To ponadczasowe osłony na okno, które zapewniają wygodę i prywatność. Jakie rozwiązanie wybrać? Kiedy postawić na bambusowe żaluzje? Na jaki rodzaj drewna postawić?

Żaluzje drewniane – styl i jakość

Jak już wiemy, drewniane żaluzje mogą być wykonane z litego drewna jednego rodzaju lub z różnych gatunków. Istotne jest to, że najbardziej cenione na rynku są produkty z drewna:

  • bukowego,
  • lipowego,
  • dębowego,
  • sosnowego. 

Jak dokonać wyboru? Pamiętajmy o tym, że ostateczny wybór zależy od naszych oczekiwań i upodobań aranżacyjnych. Jeśli chcemy zachować wizualny efekt drewna, nie bez znaczenia są żaluzje faux wood. Są często wykonywane z kompozytu PCV i mogą mieć dodatek naturalnego surowca. 

Żaluzje bambusowe

Alternatywą dla klasycznych żaluzji drewnianych (jak np. żaluzje ze sklepu Winrol – winrol.com.pl/produkt/zaluzje-drewniane) są modele bambusowe . Produkcja bazuje na egzotycznym materiale, który zazwyczaj odznacza się lekkością. Każdy, kto chce zachować łatwość montażu i lekkość konstrukcji, może dobrać model bambusowy. Kiedy wybrać bambusowe żaluzje? To dobre rozwiązanie wtedy, gdy żaluzje są narażone na częsty kontakt z wilgocią. Materiał nie nasiąka łatwo i przez długi czas zachowuje wysoką jakość.

Nie należy wystawiać osłonna bezpośrednie działania warunków pogodowych, gdyż to prowadzi do zniszczenia. Żaluzje bambusowe z pewnością posłużą we wnętrz stylizowanym orientalnie. Ten surowiec uzupełnia aranżację ściany, na które znajdują się materiały kojarzone z kulturą Dalekiego Wschodu. Osłony są idealne do wnętrz rustykalnych i boho. Pasują także do stylu minimalistycznego i klasycznego. 

Żaluzje drewniane – do jakiego wnętrza?

W jakim wnętrzu sprawdzą się żaluzje drewniane? Specyfika materiały sprawia, że jego zastosowanie jest uniwersalne. Zastosujemy osłonki praktycznie w każdym pomieszczeniu w naszym domu. W sypialni żaluzje pozwalają zachować prywatność i osłonić wnętrze przed wzrokiem sąsiadów. W salonie z kolei zapewniają kontrolowanie natężenia światła wtedy, gdy nie chcemy odbijania się promieni słonecznych od telewizora.

Postawić powinniśmy na drewno wysokiej jakości, które da nam pewność długiego użytkowania. Producenci na każdym kroku zaskakują nas poszerzaniem oferty osłon okiennych. Niezwykle ważne jest to, że skorzystamy z żaluzji drewnianych na wymiar, które będą idealnie pasować do naszego okna. 

Proces wyboru żaluzji z drewna nie zawsze jest łatwy. Musimy zastanowić się, jakie modele i kolory najbardziej nam się podobają. Osłony mogą stanowić jedynie tło w naszym salonie lub przyciągać wzrok ponadczasowym designie, pięknie podkreślając całe otoczenie. Faktem jest, że żaluzje drewniane mają szerokie zastosowanie w wielu domach i biurach. Drewno to naturalny materiał, który od lat jest doceniany na rynku wnętrzarskim.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Leave a Reply