Home > Budowa > Czy warto budować dom drewniany?

Czy warto budować dom drewniany?

Mieszkanie w bloku bywa wygodne, ale ma też mnóstwo wad. Przede wszystkim nie zapewnia takiej swobody, jak własny dom. Jeśli chcesz co rano pić kawę na tarasie, zapomnieć o hałasach dochodzących od mieszkających nad Tobą sąsiadów, dom jest dla Ciebie. Dobrym rozwiązaniem jest ten wykonany z drewna. Stanowi on doskonałą alternatywę dla budynków murowanych.

Na jaką technologię postawić?

Jeśli podjąłeś decyzję o budowie domu, pamiętaj, że dobrym rozwiązaniem jest dom szkieletowy. To nowoczesna technologia, która szczególną popularnością cieszy się od lat w Ameryce Północnej. Lekkie domy szkieletowe to grubo ponad 90% wszystkich domów mieszkalnych budowanych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Kanadzie. Okazuje się, że doskonale sprawdzają się one bez względu na warunki klimatyczne. To oznacza, że bez obaw można je wybierać również w Polsce.

Czy domy szkieletowe są drogie?

Wykonane z drewna domy szkieletowe zachwycają nie tylko wysoką estetyką i trwałością, ale również ceną. Jeśli zdecydujesz się na taki dom zamiast tradycyjnego budynku murowanego, możesz liczyć na oszczędność dochodzącą nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pieniądze, które zostaną w Twojej kieszeni będziesz mógł przeznaczyć na prace wykończeniowe, czyli to, co do tanich nie należy.

Kiedy można budować drewniane domy szkieletowe?

Drewniane domy szkieletowe to nie tylko mniejszy koszt – do ich zalet zalicza się możliwość budowy bez względu na porę roku. W przypadku tradycyjnych domów niezbędne prace mogą być wykonywane jedynie późną wiosną, latem i wczesną jesienią, co oznacza, że z budową domu niejednokrotnie trzeba czekać na odpowiednie warunki atmosferyczne. Technologia szkieletowa jest pod tym względem naprawdę wyjątkowa. Wszystkie niezbędne prace można bowiem przeprowadzić również zimą.

Czy drewniane domy szkieletowe są trwałe?

Podejmując decyzję o budowie domu, z pewnością chcesz mieć pewność, że Twoje nowe lokum będzie solidne i trwałe. Stawiając na zrobiony z drewna dom szkieletowy, nie musisz się tym martwić. Fachowcy są zgodni co do tego, że trwałość takich budynków wynosi minimum pięćdziesiąt lat. Co więcej, są to domy energooszczędne (jeśli zastosowane zostaną odpowiednie materiały izolacyjne). W dobie rosnących cen energii ma to szczególne znaczenie. Decydując się na drewniany dom szkieletowy, nie musisz martwić się znacznymi stratami ciepła, co mogłoby doprowadzić do wysokiego zużycia energii cieplnej w sezonie grzewczym. Jeśli szukasz dobrego, rzetelnego wykonawcy, postaw na firmę Drewdom – Met Sp. z o.o. Na rynku działa od blisko trzydziestu lat, od samego początku dbając o wysoką jakość świadczonych usług.

Drewniany dom szkieletowy to dobry wybór bez względu na to, czy mieszkasz na zimnym Podlasiu, czy zdecydowanie cieplejszych zachodnich krańcach Polski. Można wybudować go naprawdę szybko, nie czekając na wiosenne ocieplenie. Do tego dochodzi wysoka energooszczędność, co dzisiaj ma szczególnie istotne znaczenie. Stawiając na dom szkieletowy, możesz mieć pewność, że podejmujesz naprawdę dobrą decyzję.

Leave a Reply