Home > Wnętrza > Jak sprawić, by twarde powierzchnie w Twoim domu były bardziej przytulne?

Jak sprawić, by twarde powierzchnie w Twoim domu były bardziej przytulne?

Powierzchnie takie jak stal, marmur, szkło i chrom mogą wyglądać elegancko, czysto i nowocześnie, ale mogą też wydawać się zimne, sterylne i nieatrakcyjne. Nie chodzi też tylko o ich wygląd. Twarde powierzchnie są naturalnie zimniejsze niż miękkie powierzchnie. Odbijają również dźwięk (zamiast pochłaniać go jak bardziej miękkie powierzchnie), tworząc echo. Twarde powierzchnie nie tylko sprawiają, że Twój dom wygląda na zimny i nieatrakcyjny.

Nie musisz rezygnować ze swojego ulubionego stylu dekoracji, aby Twój dom był tak wygodny. Chodzi bardziej o zmiękczenie wyglądu poprzez włączenie do projektu tkanin, ciepłego oświetlenia i naturalnych materiałów. Oto jak zrealizować ten pomysł podczas dekorowania niektórych z najpopularniejszych twardych powierzchni w domu.

Podłogi z płytek i twardego drewna

Dywany obszarowe mają wiele zalet: pomagają poczuć się ugruntowaną przestrzenią, dodają koloru i zapewniają ciepło twardym podłogom. Użyj dywaników i chodników na podłogach wyłożonych kafelkami i parkietem w całym domu, aby zapewnić lepszą izolację, stworzyć miękką barierę między stopami a podłogą i pomóc w pochłanianiu dźwięku. Podwój te korzyści, dodając podkładkę pod dywan. Podkładki pod dywan również zapobiegają ślizganiu, jednocześnie chroniąc podłogę pod nimi. Oprócz tego, co kładziesz na podłogach, weź pod uwagę również to, co wkładasz na stopy. Noś przytulność ze sobą, nosząc miękkie kapcie, gdy jesteś w domu. Weź kilka par i trzymaj je w miejscach, w których zdejmujesz buty, w tym w pobliżu drzwi i przy łóżku.

Ściany wewnętrzne

Jednym ze sposobów dodania miękkich akcentów do ścian jest zawieszenie grafiki. Ale nie dodawaj do niego kolejnej twardej powierzchni za pomocą oprawionego lub metalowego elementu. Zamiast tego wybierz grafikę wykonaną na dużym płótnie. Aby uzyskać jeszcze bardziej miękki efekt, udekoruj zawieszką ścienną.

Okna

Kiedy widzisz światło słoneczne wpadające przez okna, nie możesz nie poczuć ciepła – dosłownie. Światło słoneczne wpada do przestrzeni przez okna i ogrzewa każdą uderzoną powierzchnię. W słoneczne dni rozsuń rolety i pozwól im się wlać, aby w naturalny sposób ogrzać podłogi i przestrzeń w Twoim domu.

W czasach, gdy słońce nie świeci, użyj grubych osłon okiennych, aby dodać miękkości i zablokować zimno. Aksamitne zasłony dodają bogactwa każdemu pomieszczeniu, a jednocześnie są funkcjonalne. Nie chcesz dodać zbyt wiele luksusu do swojej przestrzeni? Zamiast tego wybierz zasłony termiczne, aby blokować przeciągi i tłumić dźwięk.

Stoły do kuchni i jadalni

Jeśli chodzi o stoły w kuchni lub jadalni, nasze poglądy na wygodę zwykle migrują w kierunku wizji uśmiechniętych rodzin siedzących przy stole, cieszących się razem dużym posiłkiem. Ale stół nie musi co wieczór gościć rodzinnych kolacji, aby wyglądać i czuć się tak, jak robi. Aby uczynić twardy stół bardziej przytulnym, dodaj warstwy materiału. Przykryj obrusem lub rozłóż bieżnik, a następnie dodaj podkładki z tkaniny. Rozłóż nakrycia i nakryj każdy talerz ładną szmatką. Dodaj miękki element centralny, taki jak pluszowe kwiaty, lub zapal kilka świec. Jeśli masz metalowe lub drewniane krzesła, dodaj poduszki do siedzenia lub przykryj je pokrowcami. Można je również zastąpić krzesłami tapicerowanymi. Dodanie ławki zwiększa liczbę dostępnych miejsc siedzących, dzięki czemu wygląda jeszcze bardziej zachęcająco.

Biurka, stoły i regały

Aby te twarde powierzchnie były bardziej przytulne, wystarczy dodać odpowiednie akcesoria. Może to być tak łatwe i niedrogie, jak dodanie kilku roślin doniczkowych o niewielkich wymaganiach w zakresie konserwacji i książek oprawionych w płótno lub skórę i wybranie ceramiki zamiast szklanych lub chromowanych akcesoriów.

Jeśli masz puste przestrzenie w regałach i pod stołami, wypełnij je pojemnikami utkanymi z naturalnych materiałów, takich jak palma, trawa, juta. Użyj ich do przechowywania miękkich koców, ręczników lub innych materiałów, w zależności od sposobu użytkowania pokoju.

Zagłówek i rama łóżka

Dla niektórych łóżko jest uosobieniem komfortu i przytulności. Ale jeśli masz twardy zagłówek, widoczną metalową ramę łóżka lub zbyt twardy materac z małą ilością pościeli, miejsce, w którym kładziesz głowę w nocy, może nie wyglądać na optymalne miejsce do tego.

Najłatwiejszym sposobem na dodanie miękkiego akcentu do łóżka jest zamiana cienkiej pościeli na kołdry, grube prześcieradła. Oprócz podstawowych potrzeb snu – prześcieradeł, poduszek i kołdry – dodaj warstwę lub dwa elementy dekoracyjne, które podkreślają wygodę. Mogą to być poduszki i koce z aksamitu, warkoczami lub ze sztucznego futra. Możesz również sprawić, że materac będzie wyglądał bardziej jak chmurka, kładąc poduszkę na materac.

Aby ukryć ramy łóżka, zamontuj pomalowane lub tapicerowane drewno wokół ramy. Jeśli masz miejsce u stóp łóżka, dodaj tapicerowaną ławkę lub regał z szufladami lub schowkami, które pasują do pojemników na tkaniny. Zagłówek może być elementem sypialni, ale nie chcesz, aby zawierał złe stwierdzenie. Aby przyciągał wzrok i był deklaracją maksymalnego komfortu, wypróbuj niektóre z tych sztuczek. Aby natychmiast zmiękczyć zagłówek o twardej powierzchni, po prostu zawieś dodatkowy koc lub szlafrok z frotte na rogu.

Jeśli chcesz wykonać trochę więcej pracy, możesz zastosować dekoracyjne listwy na wezgłowiu, aby dodać odrobinę romantyzmu do swojego projektu i pozbyć się ostrych linii. Oczywiście najłatwiej jest wymienić obecny zagłówek na tapicerowany, ale może to być drogie.

Leave a Reply