Home > Firmy > Jak wybrać właściwą myjkę ciśnieniową? 8 kryteriów.

Jak wybrać właściwą myjkę ciśnieniową? 8 kryteriów.

Wybór myjki ciśnieniowej może na początku wydawać się skomplikowany, zwłaszcza gdy nic o tym nie wiesz! Aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru, oto 8 kryteriów, które należy rozważyć przed zakupem myjki ciśnieniowej.

Do czego służy myjka ciśnieniowa?

Czy marzysz o czystym wyglądzie zewnętrznym? Chcesz wyczyścić płytki tarasu, fasadę domu, podłogę garażu, samochód, rower? Jest tylko jedno rozwiązanie: myjka wysokociśnieniowa! Jak sama nazwa wskazuje, jest on używany do czyszczenia zabrudzonych powierzchni bardzo silnym strumieniem wody. Podłączony do wodociągu i gniazdka elektrycznego, usuwa zanieczyszczenia, ale należy uważać, aby nie używać go zbyt często. Rzeczywiście, jest on zarezerwowany dla bardzo brudnych powierzchni zewnętrznych, które są trudne do czyszczenia.

Jakie są jej zalety?

Jak wspomniano wcześniej, myjka wysokociśnieniowa oferuje wydajne, szybkie i ekologiczne czyszczenie w tym sensie, że niekoniecznie potrzebujesz produktów gospodarstwa domowego. Łatwy w użyciu, myjka wysokociśnieniowa jest cennym sprzymierzeńcem, gdy chcesz utrzymać swój wygląd zewnętrzny lub wyczyścić swój garaż. Ponadto istnieją przystępne cenowo modele dla małych budżetów, co sprawia, że myjka ciśnieniowa jest stosunkowo łatwo dostępnym elementem czyszczącym.

Kryterium nr 1: w zależności od zastosowania.

Aby najlepiej dobrać myjkę ciśnieniową, wymieniliśmy 8 kryteriów, które należy wziąć pod uwagę. Pierwszym z nich jest określenie sposobu, w jaki będziecie z niego korzystać. Do jakiego rodzaju czyszczenia i powierzchni potrzebna jest myjka ciśnieniowa? Musisz odkamieniać podłogę tarasu lub po prostu usunąć błoto z roweru? Czy jest on do użytku okazjonalnego, regularnego czy profesjonalnego?

Kryterium nr 2: w odniesieniu do ciśnienia.

Po określeniu zastosowania, które chcesz z niego skorzystać, dowiedz się o różnych ciśnieniach, które istnieją dla różnych modeli. Im wyższe ciśnienie, tym skuteczniejsze będzie czyszczenie. Jest on mierzony w barach i waha się od 110 do 210 barów.

Kryterium nr 3: w zależności od natężenia przepływu.

Kolejnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, jest natężenie przepływu oferowane przez myjkę ciśnieniową. Na tej samej zasadzie co ciśnienie, im większe jest natężenie przepływu (litr/godz.), tym większe jest ciśnienie i tym szybciej można oczyścić powierzchnię. Do regularnego, a nawet profesjonalnego użytku zdecydowanie zalecamy wybór myjki wysokociśnieniowej o dużym przepływie.

Kryterium nr 4: w zależności od mocy.

Aby myjka ciśnieniowa była efektywna, oprócz ciśnienia i przepływu, musi istnieć pewna moc do przesyłania wody przez wąż. Wyrażone w watach, istnieją modele o mocy od 1400 do 4000 watów!

Kryterium nr 5: w zależności od opcji i wyposażenia dodatkowego.

Innymi równie ważnymi kryteriami przy wyborze myjki ciśnieniowej są opcje i akcesoria dostępne w zależności od modelu. Dysze, lance teleskopowe, szczotki, pistolety do piany… w zależności od potrzeb w zakresie czyszczenia, dostępnych jest wiele akcesoriów.

Kryterium nr 6: w odniesieniu do różnych rodzajów środków czyszczących.

Istnieją 2 kategorie podkładek ciśnieniowych: termiczne lub elektryczne. Termiczna myjka wysokociśnieniowa jest bardziej wyrafinowana i dlatego jest przeznaczona do bardziej regularnego, a nawet profesjonalnego użytku. Droższe, mocniejsze, wymagające większej konserwacji, bardziej wymagające, wolelibyśmy zwrócić się do elektrycznego myjki wysokociśnieniowej do okazjonalnego czyszczenia. W rzeczy samej, choć mniej wydajny, jest lżejszy i łatwiejszy w utrzymaniu!

Kryterium nr 7: zgodnie z Twoim budżetem.

Oczywiście przy wyborze myjki ciśnieniowej należy wziąć pod uwagę cenę, jak również gwarancję. Zakup myjki ciśnieniowej może stanowić pewien budżet. Jeśli istnieje kilka modeli dostępnych w różnych cenach, warto rozważyć wynajem, jeśli jest on używany tylko sporadycznie.

Kryterium nr 8: według marki.

Wreszcie, ważne jest, aby dowiedzieć się o różnych markach myjni ciśnieniowych dostępnych na rynku. Nie wahaj się porównać różnych modeli, odwiedzić specjalistyczne sklepy i zapytać doradcę. Wybierz znaną markę, ale przede wszystkim wybierz najlepszy stosunek jakości do ceny w zależności od budżetu i sposobu użytkowania.

Leave a Reply