Home > Pieniądze > 20 wskazówek dotyczących dekoracji przy skromnym budżecie

20 wskazówek dotyczących dekoracji przy skromnym budżecie

Jeśli chodzi o odświeżenie domu, nie można zaprzeczyć, że mamy niezliczone możliwości, które wiążą się z szeroką gamą rozwiązań i różnymi cenami. Ale zmiana stylu domu nie musi oznaczać rozbijania banku, więc tutaj udostępniamy 20 wskazówek dotyczących dekoracji przy skromnym budżecie. Kluczem do odświeżenia wystroju domu bez opróżniania kieszeni jest skupienie się na małych zmianach, które będą miały duży wpływ. Jeśli to możliwe, powinieneś również rozważyć robienie tego, co możesz, abyś mógł zaoszczędzić pieniądze na kupowaniu zupełnie nowych mebli.

Użyj tego, co masz

Nie musisz pędzić do sklepów; zmień to, co masz. Przenieś obrazy, stoły, a nawet porcelanę z pokoju do pokoju. Zmień aranżację mebli, wymień istniejące elementy, pomaluj drewniane meble, dodaj nowe gałki do bezdusznej szafki. Często wiele rzeczy, które posiadasz, jest w porządku, wystarczy je poprawić, aby były świeże.

Pozbycie się niepotrzebnych rzeczy

Zanim zaczniesz się martwić o to, co możesz, a czego nie możesz kupić, zastanów się, czego powinieneś się pozbyć. Przedmioty przestarzałe, zużyte lub uszkodzone mogą szkodzić wyglądowi Twojego domu, a jeśli nie są niezbędne, usunięcie ich może nadać Twojemu domowi czysty wygląd.

Zachowaj neutralność

Wybór klasycznych elementów w neutralnych kolorach zapewni Twoim meblom długie i różnorodne życie. Neutralne przedmioty można przenosić z pokoju do pokoju przez lata, a zmieniając akcesoria, poduszki, lampy, dywaniki, dzieła sztuki, można je łatwo przekształcić, gdy zmienią się gusta. Decydując się na wszechstronne przedmioty w neutralnych kolorach i wykończeniach, będziesz musiał ponieść wysoki koszt tylko raz, a nie co kilka lat.

Użyj trochę czerni

Niezależnie od stylu Twojego wnętrza – nowoczesnego, tradycyjnego czy eklektycznego – wprowadzenie czarnego elementu, takiego jak mebel, obraz lub dodatek, doda natychmiastowego wyrazu.

Użyj swojej wyobraźni

Kiedy masz niski budżet, przenieś całą swoją obserwację i wyobraźnię do sklepów z używanymi meblami. Przeszukaj sklepy w poszukiwaniu resztek po obniżonej cenie. Weź pod uwagę także meble które co jakichś czas wystawiają twoi sąsiedzi przed posesję, kiedy dokonują wymian sprzętu na nowy.

Kupuj mądrze i dobrze

Unikaj podejmowania pochopnych lub chybionych decyzji, których będziesz żałować w wolnym czasie. Kiedy masz budżet, łatwo jest kupować rzeczy za odpowiednią cenę, zamiast kupować dobre rzeczy. Na przykład, jeśli kupisz złą sofę, zawsze będziesz chciał ją wymienić tak szybko, jak to możliwe.

Niedrogie produkty

Niedroga chińska porcelana, tkane tace, podkładki i wyroby koszykarskie mogą naprawdę nadrobić budżet i nadal zyskać ostatnią warstwę osobowości.

Wybierz niedrogą sztukę

Niedrogą sztukę łatwiej znaleźć niż myślisz. Szukaj niedrogich witryn internetowych oferujących sztukę mniej znanych artystów. Aby uzyskać maksymalny efekt, powiesić dzieła sztuki w grupie, zamiast rozrzucać je po pokoju.

Przyjrzyj się kształtowi mebli, zanim spojrzysz na tkaninę

Nie zakochaj się szaleńczo w sofie za kilka tysięcy ze sklepu vintage tylko dlatego, że przypadkiem uwielbiasz granatowy aksamit. Pamiętaj: wszystko możesz odnowić lub odnowić.

Podoba ci się coś? Kup tylko jedną

Uważaj na powielanie. Nie kupuj zawsze tego samego. Na przykład masz wspaniały stolik kawowy, który kochasz. Następnie widzisz wspaniały mosiężny stolik boczny, który go przypomina. Stolik kawowy nie będzie wyglądał specjalnie, jeśli będzie miał dopasowany wzór.

Wykorzystuj promocje

Ciesz się szukaniem złota wśród żużlu. Nie płać największej kwoty za rzeczy, o których wiesz, że zobaczysz je w promocji. Poczekaj na dużą wyprzedaż artykułów takich jak prześcieradła, ręczniki, porcelana, sztućce, szklanki, noże, garnki i patelnie.

Głębokie poszukiwania

Udaj się do obszarów w swoim mieście, w których występuje wiele tych sklepów, aby móc porównać i kontrastować. Większość tego, co znajdziesz, to śmieci, ale pięć procent to czyste złoto – rodzaj artefaktów, które sprawiają, że dom jest wyjątkowy i za niewielką cenę. Stojaki na rośliny, tace, stoły, krzesła, podkładki tkane, figurki z porcelany azjatyckiej, pudełka do przechowywania, pojemniki do przechowywania, podstawki wiklinowe, miseczki na makaron, szkło, nalewaki do oleju, wazony ceramiczne, talerze kamionkowe, czajniki, białe ręczniki. Szukaj naturalnych faktur, stonowanych kolorów i minimalistycznej dekoracji.

Mieszaj wysokiej jakości elementy z tańszymi znaleziskami

Jeśli chodzi o kolekcjonowanie, nie każda sztuka musi być cenna. O wiele ważniejsze jest znalezienie rzeczy, które naprawdę kochasz. To jest cel zbierania. Bądź oryginalny. Z ekonomicznego punktu widzenia warto zacząć zbierać coś, co wyszło z mody lub jeszcze nie stało się modą. Znamy ludzi, którzy zbierają stojaki na ciasta, tace z rattanu, miotły, cegły skazańców i książki, będą głupio nazwać. Wszystkie są fascynujące.

Bądź swoim najlepszym stylistą

Znalezione dzieła sztuki i przedmioty mogą wyglądać bajecznie, nawet jeśli są bezpłatne – wszystko zależy od ich ułożenia. Doskonal techniki stojące za twoimi naściennymi kolażami artystycznymi i winietami, nawet jeśli nie są wypełnione najdroższymi projektami na świecie. Trik, gdy jesteś spłukany, brzmi: nie pozwól, aby twoje standardy spadły.

Skoncentruj się na układzie

Wykorzystaj w pełni przestrzeń, którą masz. Naprawdę popracuj nad zaprojektowaniem swojej przestrzeni, aby zoptymalizować przepływ i uczucie w każdym pomieszczeniu. Jeśli twoje przestrzenie są małe, rozważ manewry, które sprawią, że pomieszczenie będzie wydawać się większe niż jest. Weź pod uwagę widoki pomieszczeń i umieść meble w sposób, który uzupełnia lub kontrastuje z architekturą.

Bądź kreatywny ze swoimi roślinami

Jeśli po prostu nie masz budżetu na duże rośliny domowe, zacznij od małych. Uprawiaj rośliny z nasion lub znajdź mniejsze rośliny, które możesz pielęgnować i przenosić do większych doniczek, gdy będą większe. Ukryj fakt, że nie masz dużych roślin, zdobywając wiele małych roślin i wyświetlając je na różnych wysokościach.

Zawieś to

Haczyki ścienne są dość przystępne cenowo (często tańsze niż półki) i chociaż same w sobie są małe, mogą pomieścić większe elementy, które mogą stać się częścią Twojego wystroju, a mianowicie mody. Nie bój się wieszać swojej funkcjonalnej odzieży i akcesoriów w sposób, który wzbogaci Twój wystrój (i zaoszczędzi na przechowywaniu).

Znajdź okazje na urządzenia, kupując je na wyprzedaży i hurtowo

Nie płać największych cen za fantazyjne urządzenia, które zobaczysz w sprzedaży. Czekaj na duże wyprzedaże takich artykułów jak piekarniki, okapy, lodówki, zmywarki – i szukaj niezawodnych, dobrze wyglądających marek.

Używaj materiałów zewnętrznych w pomieszczeniach

Kamienny cokół jest ozdobą ogrodu (i są naprawdę ciężkie), ale to, że coś jest przeznaczone na zewnątrz, nie oznacza, że ​​nie można ich używać w pomieszczeniach, aby uzyskać wspaniały efekt. Używaj innych rzeczy na zewnątrz, takich jak zlewozmywaki ogrodowe i kamienne kostki brukowe, wewnątrz – są tańsze niż materiały wewnętrzne, a do tego są mocne, trwałe i nadadzą natychmiastowego charakteru każdemu wnętrzu.

Zastosuj kolor

Farba jest dobrze znana jako najtańszy i najszybszy sposób na wykończenie pomieszczenia. Z praktyką może sprawić, że pokoje będą wyglądać na większe lub mniejsze, szersze lub wyższe. Pomyśl o tym jak o makijażu: wszechstronny, niedrogi, łatwy w aplikacji, przyjemny w użyciu i łatwy do zmiany. Pamiętaj, aby dążyć do harmonii i używać tych samych kolorów do wszystkich elementów podczas renowacji – podłóg, ścian, blatów, sprzętu, oświetlenia – aby nadać poczucie płynności.

Leave a Reply