Home > Wnętrza > Aranżacja małej sypialni – 4 przydatne wskazówki

Aranżacja małej sypialni – 4 przydatne wskazówki

Aranżacja małej sypialni to często duży problem. Na szczęście istnieją pewne rozwiązania, dzięki którym cały proces może zakończyć się powodzeniem i zapewnić Ci należyty komfort – zarówno za dnia, jak i w nocy. Oto 4 wskazówki, dzięki którym zaaranżujesz wyjątkowe miejsce do wypoczynku w swoim domu!

Po pierwsze – wielofunkcyjne drewniane meble

Podstawowym problemem w aranżacji sypialni może być brak miejsca do przechowywania różnych rzeczy. Dlatego świetnym rozwiązaniem mogą okazać się drewniane meble o wielu przydatnych funkcjach, które znajdziesz np. na stronie https://polanomeble.pl/.

Najlepszym przykładem jest tutaj łóżko wyposażone w pojemnik na pościel, a przede wszystkim w dodatkowe szuflady, w których pomieścisz ubrania czy domowe akcesoria. Warto też inwestować w szafki nocne i komody, które posiadają sporą pojemność – np. wysokie, z wieloma szafkami.

Pamiętaj też, że w celu zaoszczędzenia miejsca, możesz wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem – znajdzie się tam miejsce na rzeczy, które nie są zbyt często używane.

Po drugie – optyczne powiększenie wnętrza

Podstawą aranżacji małej sypialni jest jej optyczne powiększenie – po to, by wyglądała na większą, niż jest w rzeczywistości. Aby uzyskać odpowiedni efekt, warto przede wszystkim stosować jasne kolory na ścianach i podłodze. Oczywiście mowa tu nie tylko o bieli, ale również beżu czy barwach pastelowych, które świetnie pasują do sypialni. Możesz także wykorzystać oświetlenie punktowe nad lub przy łóżku, które dodatkowo zapewni przytulną atmosferę.

Ciekawym sposobem na optyczne powiększenie małej sypialni jest też zawieszenie na ścianie lustra, które wprowadzi do wnętrza więcej światła.

Po trzecie – lekkie zasłony lub rolety

Pozostajemy w tematyce optycznego powiększania wnętrz, jednak tym razem skupimy się na oknach. Odgrywają one bardzo istotną rolę w kontekście aranżacji małej sypialni, ponieważ dostarczają do wnętrza naturalne światło wpływające na komfort domowników.

Jeżeli chcesz, aby pomieszczenie wyglądało na większe, zrezygnuj z pasywnych zasłon oraz ciemnych i mocno ograniczających promienie słoneczne rolet lub żaluzji. Zamiast tego postaw na rozwiązania o lekkiej, delikatnej fakturze, które z jednej strony nie przytłoczą przestrzeni, a z drugiej umożliwią łatwe wprowadzenie dużej ilości naturalnego światła do Twojej sypialni. Dzięki temu zostanie ona optycznie powiększona i będzie dużo bardziej komfortowa.

Po czwarte – wykorzystanie półek na ścianach

Na koniec wróżmy jeszcze do optymalizacji dostępnej przestrzeni. Niezwykle pomocne w aranżacji małej sypialni mogą okazać się nie tylko drewniane meble, ale również półki ścienne. Stanowią one gwarancję wolnej przestrzeni na podłodze, a dzięki sporej powierzchni są w stanie pomieścić bardzo wiele domowych akcesoriów lub ciekawych ozdób. Do Twojej dyspozycji są również zawieszane szafki z zamykanymi drzwiami, w których możesz przechowywać np. bieliznę albo wartościowe przedmioty.

Leave a Reply