Home > Meble > Stół drewniany na wymiar – jak sprawić, żeby się dobrze prezentował?

Stół drewniany na wymiar – jak sprawić, żeby się dobrze prezentował?

Wiele osób jest zdania, że jeśli zakupią ładny mebel, automatycznie całe wnętrze stanie się stylowe i eleganckie. Jest to jednak prawda tylko w połowie. Oczywiście dobrze dobrane elementy wyposażenia z pewnością są niezbędne, by uzyskać zadowalający efekt końcowy, jednak duże znaczenie ma także to, jak je wykorzystamy i jak o nie zadbamy. Stół drewniany robiony na wymiar jest zazwyczaj bardzo estetycznym meblem, jednak jeśli chcemy wykorzystać jego potencjał dekoracyjny, musimy wiedzieć, jak to zrobić. Oto kilka wskazówek, które sprawią, że stół będzie się dobrze prezentował. 

Stół drewniany na wymiar – ozdoby i akcesoria 

Jeżeli chodzi o dekoracje na drewnianym stole na wymiar, to nie należy z nimi przesadzać. Blat nie powinien wyglądać na zaśmiecony, więc zanim zadbamy o ozdoby, musimy się nauczyć utrzymywać porządek. Jednak niewielkie dekoracyjne akcenty mogą sprawić, że mebel będzie wyglądał o wiele lepiej. Dobrze sprawdzić mogą się tutaj naturalne akcenty, takie jak niewielka roślina doniczkowa albo miska z owocami. Dzięki temu pomieszczenie będzie wyglądać na bardziej przytulne. 

Stół drewniany na wymiar – dobre oświetlenie 

Chyba żaden element wyposażenia wnętrza nie będzie robił dobrego wrażenia, stojąc w ciemnym kącie. Stół nie jest w tym wypadku wyjątkiem. Należy więc zadbać o prawidłowe oświetlenie w pomieszczeniu. Bardzo dobrze wyglądają na przykład lampy wiszące, zawieszone nisko nad blatem. To rozwiązanie sprawdza się zarówno w kuchni, jak i w salonie. 

Stół drewniany na wymiar – pielęgnacja 

Prawidłowa pielęgnacja stołów drewnianych jest bardzo ważna, jednak na nic się zda, jeśli mebel, który wybierzemy będzie słabej jakości. Na stronie https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoly/ można znaleźć stoły z litego drewna wysokiej klasy, które są w stanie przetrwać lata użytkowania. Powinno się czyścić je przy pomocy odpowiednich detergentów oraz papierowych ręczników. Można też użyć odrobinę płynu do naczyń rozcieńczonego z wodą, co sprawdzi się w przypadku tłustych plam po posiłku. 

Leave a Reply