Home > Meble > Nóżki meblowe

Nóżki meblowe są elementem często nie widocznym na pierwszy rzut oka. Po za walorami ozdobniczymi pełnią ważną funkcję. Tworzone są z różnych materiałów takich jak: drewno, stal, aluminium, tworzywa sztuczne czy MUF.

Często występują w wielu kształtach, w głównej mierzę są proste, geometryczne, w przekroju w kształcie kwadratu lub okrągłe. Coraz więcej typów jest regulowanych pod względem wysokości, wskutek czego pozwała nam to na idealne dopasowanie mebli w danym pomieszczeniu. Ich zakup z pewnością jest konieczny, gdy decydujemy się na kupno mebli, które mogą zarysować powierzchnię.

Nóżki stosowane są często jako stabilizator lekkich konstrukcji meblowych codziennego użytku.
Dzięki wykorzystaniu ich właściwością będziemy mogli z łatwością przesuwać meble, nie narażając tym samym powierzchni podłogi na ich rysowanie.

Stópka daję nam możliwość regulowania wysokości mebli. Nóżki meblowe używane są jako element montażowy podczas składania niewielkich mebli domowych.
Taki element w głównej mierzę mocowany jest pod lekkie szafki.
Nóżki występują w różnych barwach, dlatego z łatwością skomponują się z innymi elementami wykończeniowymi naszych wnętrz. Mocowanie nóżki odbywa się szybko i precyzyjnie.
Do zamocowania nóżek używamy odpowiednie śluby lub wkręty.

Regulacja nóżek znacznie ułatwia utrzymywanie pomieszczeń w czystości.
Możliwe jest dokładne pozbycie się wszelkich drobnoustrojów czy roztoczy, które nierzadko stają się siedliskiem do rozwoju alergenów.

Zalety nóżek meblowych:
— zmniejszą ryzyko odkształcenia się dywanów,

— dużo prostsze przesuwanie mebli niezależnie, czy chcemy wyczyścić trudno dostępne miejsca, czy decydujemy się na remont,

– zwiększenie się przestrzeni użytkowej pod szafkami w kuchni. Nóżki meblowe regulowane mimo tego, że są nie wielkim elementem wpływają pozytywnie na codzienne funkcjonowanie w mieszkaniu. Mają duży wpływ na komfort użytkowania. Produkt wykonany jest z wysokiej klasy materiałów, przez co charakteryzują się wysokim udźwigiem. Stosowany w wielu pomieszczeniach mieszkalnych że względu na swoją funkcjonalność i dekorację.

Leave a Reply