Home > Firmy > Jak wybrać dobrą ekipę remontową?

Jak wybrać dobrą ekipę remontową?

Remont mieszkania to nie lada wyzwanie, tym bardziej, że fachowców, którzy od ręki położą kafelki, pomalują ściany, albo zajmą się instalacją elektryczną nie brakuje. Nie mniej, przed podjęciem decyzji o nawiązaniu współpracy warto poznać firmę, której powierzamy swoją przestrzeń życiową. Dobra i rzetelna firma remontowa z otwartością podzieli się swoimi pracami w Internecie. Warto więc zbadać profil na Facebooku wraz z dodanymi opiniami, zapoznać się z ofertą firmy przez stronę www, porównać ceny różnych wykonawców, zbadać dostępne terminy.

Firma remontowa z polecenia

Co raz częściej mówi się o tym, że dobry produkt nie potrzebuje reklamy, a konsumenci i tak się o nim dowiedzą i będą z niego korzystać. Podobnie jest z usługami firm remontowych, które nie potrzebują kosztownej kampanii marketingowej, aby zdobyć Klientów. Firma z polecenia znajomych czy rodziny będzie niezawodna, a wykonanie możemy zobaczyć na własne oczy. Każdy z nas oczekuje innego standardu i kieruje się przy wykończeniu różnymi priorytetami. Dla jednych kluczowa będzie cena, dla innych termin realizacji, a jeszcze ktoś inny postawi na prestiżowe wykończenie. Zweryfikowanie oczekiwań względem wykonanej pracy da nam pogląd na sytuacje i pozwoli ocenić czy specjalista, z którego usług skorzystali nasi bliscy podoła naszym oczekiwaniom. Poleceń można też szukać na grupach na Facebooku – polecających można poprosić o zdjęcia z zakończonych prac remontowych, a firmy odpowiadające na nasze komentarze o przeslanie linku do portfolio lub strony internetowej.

Kompleksowość usług

Decydując się na remont możemy potrzebować różnych specjalistów, do różnego rodzaju prac. W mieszkaniu może zajść nie tylko potrzeba położenia podłogi, kafelków, złożenia mebli czy przebudowy pomieszczenia, ale mogą okazać się niezbędne usługi elektryka czy hydraulika. Czasem podejmując wyzwanie remontowe nie mamy pomysłu co zmienić, jak ustawić, jak wygospodarować przestrzeń, warto więc skorzystać z usług projektanta. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie firma, która wykona usługi remontowe kompleksowo, od projektu, poprzez drobne i większe zmiany, po meble na wymiar, prowadząc finalnie do oczekiwanego przez nas stanu. Korzystanie z kilku specjalistów podczas jednego remontu może znacznie wydłużyć czas jego trwania, a w niektórych przypadkach nawet zaburzyć już wykonane prace, lub po prostu doprowadzić do sytuacji, w której niejedna firma powie, że nie da się wprowadzić modyfikacji, które wcześniej zostały już zaplanowane.

Czas oczekiwania na firmę remontową

Przy wyborze firmy remontowej ważny jest czas oczekiwania na wolny termin przeprowadzenia prac w naszym mieszkaniu. Zazwyczaj im bardziej wydłużony, tym szybciej rezygnujemy i szukamy dalej, a niepotrzebnie. Firmy remontowe, które cieszą się uznaniem Klientów mają małą dostępność i zapełniony terminarz, a co za tym idzie trzeba na nie poczekać. Warto w takiej sytuacji zweryfikować stronę internetową fachowców, zapoznać się z dokładnym zakresem usług, dopytać o koszty, obejrzeć zdjęcia wykonanych już remontów i być może wpłynie to naszą decyzję o podjęciu współpracy. Czasem warto przełożyć remont i poczekać, niż żałować wydanych środków na efekt, który będzie mijał się z tym oczekiwanym. 

Pożyczka na remont – różne sposoby finansowania

Pożyczka na remont w wielu przypadkach będzie nieunikniona. Znając harmonogram prac i wstępne koszty, możemy ocenić z jakiego rodzaju finansowania skorzystać. Najprostszym będzie karta kredytowa, warto jednak mieć na uwadze, że w przypadku karty nieopłacalne są transakcje gotówkowe. Pożyczone od banku środki pokryją więc materiały i wyposażenie, ponieważ możemy zapłacić za nie kartą, gorzej będzie z zapłatą za wykonanie usługi. Oczywiście z karty możemy wykonać przelew na rachunek bankowy firmy remontowej, czy podjąć środki z bankomatu, ale od takich transakcji bank naliczy odsetki. Finansowanie remontu z karty kredytowej będzie więc idealnym rozwiązaniem dla niewielkich zmian wprowadzanych w mieszkaniu.

Innym sposobem na uzyskanie dodatkowych środków na remont jest kredyt gotówkowy lub pożyczka na dowolny cel. Przed jej zaciągnięciem warto sprawdzić oferty kilku instytucji finansowych i porównać gdzie będzie „najtaniej”, czyli jakie jest oprocentowanie nominalne, dodatkowe opłaty i prowizje oraz koszty ubezpieczenia. Aby porównać szybko i dokładnie oferty różnych banków, najlepiej skorzystać z rankingu kredytów online, a dopiero później złożyć wniosek i poczekać na decyzję o przyznaniu pożyczki.

Pożyczka na remont może również zostać zaciągnięta w ramach kredytu hipotecznego. Hipoteka nie jest tylko finansowaniem nieruchomości, ale także wsparciem dla osób, które chcą przebudować lub odświeżyć swoje mieszkanie. Plusem kredytu hipotecznego na remont mieszkania są koszty, które bardzo często są niższe niż w przypadku kredytu gotówkowego. Minusem jednak jest fakt, że aby otrzymać hipotekę na remont, musimy posiadać własną nieruchomość jako zabezpieczenie i nie można ona być w kredycie. Pożyczka na remont w firmie kredytu hipotecznego sięga zazwyczaj wyższych kwot, więc idealnie sprawdzi się na duże i kosztowne zmiany, ale jest też obarczona sporymi formalnościami, które musimy spełnić zarówno ubiegając się o kredyt jak i w trakcie, kiedy trwają prace wykończeniowe.

Leave a Reply