Home > Firmy > Jak dobrać blat kuchenny do białej kuchni?

Jak dobrać blat kuchenny do białej kuchni?

Biała kuchnia to trend, który jest na czasie nieprzerwanie od kilku sezonów. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu biel idealnie łączy się z wieloma innymi kolorami czy stylami. Urządzając to pomieszczenie często zastanawiamy się jaki blat kuchenny, a właściwie jakie jego kolory będą najlepszym rozwiązaniem. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji, które będziesz mógł wykorzystać w swojej kuchni!

Drewniane blaty kuchenne.

Przyglądając się najczęściej wybieranym połączeniom to właśnie drewniany blat kuchenny idealnie łączy się z bielą w kuchni. Drewno jako naturalny materiał wprowadza nieco „ciepła”. Dzięki temu pomieszczenie staje się bardziej przytulniejsze. Jasne odcienie drewna idealnie sprawdzą się w połączeniu z prostymi białymi meblami. Kto powinien zdecydować się na drewniane blaty kuchenne? Przede wszystkim osoby, które urządzają kuchnię w stylu skandynawskim czy loftowym.

Białe blaty kuchenne.

Niektórych może mocno zdziwić ta propozycja. A jednak! Biały blat kuchenny to ciekawa propozycja dla osób odważnych, które lubią wybierać drogę inną niż większość. Idealnie sprawdzą się także w białej kuchni na wysoki połysk. Czy kuchnia cała w bieli może być nudna? Absolutnie nie! Dzięki takiemu połączeniu mamy większe pole popisu jeśli chodzi o dodatki. Mogą, a nawet muszą być one kolorowe. To już od nas zależy jaki będzie efekt końcowy.

Szare blaty kuchenne.

Kolejna propozycja, która jest mniej spotykana w naszych kuchniach. Boimy się wybierać blaty kuchenne w odcieniach szarości, gdyż uważamy, że pomieszczenie będzie zbyt monochromatyczne. Tu jednak panuje podobna zasada co w przypadku białych blatów – wiele możemy nadrobić i zupełnie zmienić ostateczny efekt dzięki dodatkom. Szary blat kuchenny to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać minimalistyczny charakter.

Czarne blaty kuchenne.

To uniwersalne rozwiązanie, a samo połączenie czarnego blatu z białą kuchnią jest niezwykle modne. Jeśli zależy nam na bardzo eleganckim wnętrzu warto wybrać klasyczną czerń. I tak naprawdę nie musimy robić nic więcej. W przypadku, gdy chcemy, by w kuchni pojawił się czarny blat kuchenny, ale nie chcemy zbyt dużego szyku warto na ścianie umieścić cegłę – białą lub czerwoną. Taka aranżacja idealnie sprawdzi się kuchni w stylu loftowym.
Podsumowując, biała kuchnia daje nam wiele możliwości. Jeśli chodzi o blat kuchenny mamy również szeroki wybór. Wszystko zależy od naszych preferencji. Każda z powyższych propozycji jest łatwo dostępna. Różnią się one oczywiście ceną. Kolejną kwestią jest utrzymanie blatu w czystości. Jednak na te pytania każdy z nas musi odpowiedzieć sobie już indywidualnie.

Leave a Reply