Home > Porady > Odstraszacze ultradźwiękowe – skuteczny sposób na pozbycie się szkodników

Odstraszacze ultradźwiękowe – skuteczny sposób na pozbycie się szkodników

Gryzonie i inne małe zwierzęta, takie jak krety, nornice, łasice, kuny czy krety, potrafią wyrządzić poważne szkody. Przegryzają przewody w instalacjach i maszynach, niszczą uprawy, stanowią plagę magazynów. Tradycyjne pułapki są jednak mało humanitarnym rozwiązaniem. Zupełnie inaczej działają odstraszacze ultradźwiękowe, które pozwalają uniknąć inwazji szkodników. Jak działają takie urządzenia, kiedy warto z nich skorzystać i jakie są ich najważniejsze zalety?

Czym są odstraszacze ultradźwiękowe?

Odstraszacze ultradźwiękowe ro nowoczesne urządzenia elektroniczne, emitujące ultradźwięki modularne o określonej częstotliwości. Dźwięki te są wyjątkowo nieprzyjemne dla szkodników, takich jak kuny, łasice, krety, myszy, szczury bądź inne gryzonie. O tym, jaka powinna być częstotliwość modulacji dźwięku, pozwoliły zdecydować prowadzone przez lata badania naukowe. Ze względu na to, że dźwięk działa na zwierzęta odstraszająco, pozwala chronić określony obszar przez pojawieniem się szkodników lub ich zasiedleniem w określonym miejscu, zanim zdążą wyrządzić szkody. Jednocześnie ultradźwięki takie nie wywierają najmniejszego wpływu na zdrowie i samopoczucie ludzi, nie mają też szkodliwego działania na zwierzęta domowe.

Poza urządzeniami ultradźwiękowymi, nazywanymi również cichymi, dostępne są odstraszacze głośne, emitujące dźwięk o częstotliwości słyszalnej przez człowieka. Nie jest on jednak nieprzyjemny dla ludzi, natomiast skutecznie odstrasza szkodniki. Co istotne, odstraszacze nie zakłócają funkcjonowania innych urządzeń elektronicznych, co ma spore znaczenie w przypadku ich zamontowania w pojazdach lub maszynach.

W jakich sytuacjach sprawdzą się odstraszacze?

Odstraszacze elektroniczne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zabezpieczenia mienia lub środowiska przez małymi gryzoniami i innymi podobnymi szkodnikami. Mogą to być zarówno obszary otwarte, takie jak ogrody i pola, jak również budynki mieszkalne, hale produkcyjne, magazyny, a także maszyny, urządzenia i pojazdy. Ze względu na dostępność odstraszaczy na zasilanie sieciowe oraz baterię lub zasilanie z akumulatora, urządzenia sprawdza się nawet w miejscach bez dostępu do gniazdka elektrycznego.  

Nie mogąc poradzić sobie z problemem przegryzionych przewodów elektrycznych w samochodzie, może warto wypróbować ultradźwięki na kuny. To sprawdzone, humanitarne rozwiązanie, które w większości wypadków pozwala pozbyć się problemu niechcianych odwiedzin szkodnika pod maską auta. Podobnie skuteczne ultradźwięki są również w przypadku kretów, rujnujących pracę ogrodników. Dzięki takiemu niewielkiemu urządzeniu problem kretowisk na środku grządek kwiatowych może odejść w niepamięć.

Decydując się na wybór odstraszacza modularnego, należy upewnić się, że posiada on wszelkie niezbędne certyfikaty i jest zgodny z europejskimi normami na takie akcesoria. Pozwoli to zyskać pewność, że urządzenie będzie faktycznie skuteczne, a przy tym bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych oraz możliwe do zastosowania z różnymi rodzajami zasilania.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Leave a Reply