Home > Wnętrza > 4 pomysły na aranżację białej łazienki.

4 pomysły na aranżację białej łazienki.

Lubisz ponadczasowe rozwiązania? W takim razie biała łazienka może spełnić Twoje wymagania. Pomimo tego, iż biel to mocno klasyczny i tradycyjny kolor to nie oznacza, że nasze wnętrza mają być nudne i pozbawione charakteru. Wręcz przeciwnie! Możemy stworzyć ciekawe aranżacje, które przykują uwagę niejednej osoby. Jeśli brak ci pomysłów to poniżej znajdziesz cztery pomysły na białą łazienkę. Sprawdź i zainspiruj się!

Łazienka w stylu skandynawskim.

Chcąc połączyć biel z minimalizmem powinniśmy zdecydować się na styl skandynawski, który na przestrzeni wielu lat zdobył sporą popularność w naszym kraju. W końcu są osoby, które gustują w prostych rozwiązaniach, a jeśli i Ty należysz do tej grupy to bez chwili zastanowienia powinieneś tak zaaranżować swoją łazienkę. Pamiętaj, że prócz bieli możesz dodatkowo zdecydować się na inne kolory. Mogą to być różne odcienie beżu czy szarości. Nie powinniśmy zupełnie rezygnować z dodatków. Choć należy je wybierać z umiarem. Dzięki nim możemy „ocieplić” nasze wnętrze. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się naturalne materiały, a w tym przede wszystkim drewno, a zaraz po nim metal czy szkło. Z pewnością warto o tym pamiętać wybierając akcesoria łazienkowe.

Łazienka w stylu glamour.

Przeciwieństwem pierwszej propozycji będzie styl glamour. Tutaj dzieje się o wiele więcej, a wybierane przez nas dodatki muszą charakteryzować się przepychem. Jeśli chcesz, by Twoja łazienka była elegancka i wręcz bił z niej blask i szyk to musisz zdecydować się na ową aranżację. W tym przypadku nie musimy ograniczać się z zakupami, choć oczywiście należy uważać, by nie przedobrzyć i stworzyć efekt taniego kiczu. Podstawą do stworzenia łazienki w stylu glamour są oczywiście żyrandole z błyszczącymi kryształkami. Niezależnie od metrażu mile widziane jest duże lustro w złotej ramie. Co do samych dodatków możemy pozwolić sobie na ich większa ilość niżeli w przypadku stylu skandynawskiego. Najlepiej, gdyby były one złote lub srebrne. Stosując się do tych porad możemy być pewni, że nasza łazienka nabierze wyjątkowy charakter.

Łazienka w stylu loftowym.

To opcja dla osób odważnych. Styl loftowy choć znany, dopiero zaczyna być w Polsce popularny. W jego przypadku podstawę tworzy cegła, którą warto wykorzystać na ścianie. Oczywiście nie musi się ona pojawiać na każdej z nich. Wystarczy, że zdecydujemy się pokryć nią choć jedną. Taki zabieg pozwoli nam skutecznie podkreślić industrialny charakter pomieszczenia. Kolejnym elementem dość charakterystycznym dla takich wnętrz jest oświetlenie. Mówimy tutaj o widocznych żarówkach, które wiszą na kablach. Absolutnie nie musimy szukać sposobu, by ich zakryć, ponieważ są one typowe dla tego stylu. Co z dodatkami? Jak najbardziej się tutaj pojawią. Głównie są one wykonane z metalu, dzięki czemu ożywiają całą aranżację.

Marmur.

Urządzając białą łazienkę możemy zdecydować się, by głównym materiałem przewodnim był marmur. Jest on naturalny i przede wszystkim pięknie wygląda. Dzięki temu możemy stworzyć niezwykle luksusowe i eleganckie wnętrze. Poza tym w przeciwieństwie do innych surowców jest trwały i odporny co w łazience jest mile widziane. Gdybyśmy mieli szukać jakichkolwiek minusów to należałoby podać jego właściwą pielęgnację. Do jego czyszczenia najlepiej używać preparatów skierowanych tylko i wyłącznie dla niego, gdyż źle znosi on kontakt z kwasami. Poza tym możemy liczyć na ciekawy i niepowtarzalny efekt końcowy. Dodajmy, że tak jak kolor biały i marmur nigdy nie wychodzi z mody.

Podsumowując, uniwersalne rozwiązania nie muszą być nudne. Idealnym na to przykładem jest biel. Wykorzystując ją w łazience możemy stworzyć ciekawe aranżacje co pokazują powyższe przykłady. Oczywiście ostateczny wybór zależy od nas samych. Od tego jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Czy wolimy minimalizm, nowoczesność, a może klasyczne alternatywy? Nie zapominajmy o funkcjonalności, która powinna nam towarzyszyć podczas projektowania każdego wnętrza, w tym również w łazience.

Leave a Reply