Home > Budowa > Agregat prądu – jak wybrać dobre urządzenie?

Agregat prądu – jak wybrać dobre urządzenie?

Urządzenia, które samodzielnie generują prąd to bardzo przydatny element wyposażenia gospodarstwa domowego, budynku firmowego lub ekwipunku podróżnika. Dzięki agregatowi prądu jesteśmy w stanie korzystać z zasilanych energią elektryczną urządzeń, wszędzie tam, gdzie nie znajdujemy sprawnego gniazdka. Jednak jeżeli chcemy, aby taki sprzęt dawał nam bezpieczeństwo energetyczne, powinniśmy poświęcić czas na wybór odpowiedniego modelu. Oto kilka podpowiedzi, na co należy zwrócić uwagę.

Agregat prądu – przenośny czy stacjonarny?

Generatory prądotwórcze można podzielić na stacjonarne oraz przenośne. Tym rozróżnieniem powinniśmy się zainteresować, wybierając agregat prądu, który ma nam służyć do naszych prywatnych lub zawodowych celów. Jeśli urządzenie ma znajdować się w naszym ogrodzie, w budynku firmy, placówce medycznej czy lokalu gastronomicznym, powinniśmy raczej wybrać model stacjonarny. Jeżeli jednak potrzebujemy sprzętu, który będzie towarzyszył nam w podróży lub podczas pracy w terenie, na przykład na budowie, musimy wybrać agregat mobilny.

Agregat prądu – jednofazowy czy trójfazowy?

Wybór pomiędzy agregatem prądu jednofazowym i trójfazowym, również powinien być podyktowany naszymi potrzebami. Taką decyzję należy podjąć przede wszystkim mając na względzie odbiorniki, do których chcemy podłączać nasz generator. Jednofazowy agregat jest odpowiedni dla sprzętów komputerowych, AGD, RTV oraz oświetlenia, jednak nie sprawdzi się w przypadku bardziej wymagających urządzeń użytkowanych w zakładach produkcyjnych.

Agregat prądu – nowy czy używany?

Nikt z nas nielubi przepłacać, więc od czasu do czasu szukamy okazji i decydujemy się na zakup używanych sprzętów. Czy jednak taka taktyka opłaci nam się w przypadku agregatu prądu? Być może jednak lepiej jest wyposażyć się w sprzęt z ważną gwarancją i od sprawdzonego dystrybutora, tak jak tutaj https://agregaty.com.pl/. Jeżeli jednak decydujemy się na model używany, musimy pamiętać, aby obejrzeć go przed zakupem i upewnić się, że jest sprawny. W przeciwnym razie, możemy trafić na mocno wyeksploatowany egzemplarz.

Leave a Reply