Poradnik remontowy

Odwiedzając znajomych, często zazdrościmy im pięknego wystroju w ich mieszkaniach czy domach. Wydaje nam się, że nie jesteśmy w stanie osiągnąć równie dobrego efektu również w swoim zaciszu, ponieważ to zbyt drogie. Jednak czy to prawda? Wcale nie! Już ożywiając jedną ścianę fototapetą czy obrazem możemy odmienić swoje wnętrze.

 

Personalizacja pomieszczeń

Dom, w którym nie tętni życie, to zwykły budynek, któremu brak duszy. Wystarczy choćby ślad obecności właściciela, by te cztery ściany zmieniły swoją postać. Uwielbiasz podróżować? A może Twoje dziecko kocha psy? W ofercie sklepu DecoWnętrze znajdziesz wiele oryginalnych grafik, które podkreślą zainteresowania Twoje oraz innych domowników. Fototapety zostały podzielone na cztery kategorie: Premium, Decostic, Classic i Memory. Różnią się one fakturą użytego materiału oraz sposobem montażu. Obrazy drukowane są na płótnie canvas o strukturze płótna obrazowego. Boki obrazów są zadrukowane, więc nie potrzebne jest kupno ramy. Plakaty natomiast drukowane są na papierze specjalnie do tego typu wydruków stworzonym. Cechuje je wytrzymałość i wysoka gramatura. Wszystkie produkty były testowane w firmie oraz w domach pracowników sklepu. Jest to towar z najwyższej półki i z pewnością spełni oczekiwania każdego z Was!

 

Stylizacja mebli

Coraz więcej osób ma w swoim domu choć jeden mebel z kolekcji sieci IKEA. Pracownicy DecoWnętrze, chcąc sprostać oczekiwaniom klientów, przygotowali naklejki do stylizacji mebli tej popularnej sieci sklepów. Możliwy jest również zakup naklejek jako oryginalnego prezentu. Jeśli klient nie znajdzie w ofercie sklepu produktu spełniającego jego oczekiwania możliwe jest stworzenie indywidualnego projektu.

 

Pora na coś nowego?

Nie czujesz się w swoim pokoju jak u siebie? Mdłe kolory ścian Cię przytłaczają? Może czas na zmiany? W ofercie DecoWnętrze znajdziesz szeroki wybór wzorów fototapet, tapet, obrazów czy plakatów. Od niedawna w sklepie internetowym www.decownetrze.pl można odnaleźć również produkty z kategorii dekoracja domu oraz wyposażenie domu. Z niewielką pomocą specjalistów możesz stworzyć w swoich czterech ścianach niepowtarzalny nastrój! Postaw na doświadczenie! DecoWnętrze to firma z 15 letnim stażem. Oferta sklepu wzbogacana jest na bieżąco, by nadążać za zmieniającymi się trendami. Warto z tego skorzystać! To będzie czysta przyjemność!

7f915ac1d4a2c5b3a974a1212007e58e
c8a6ee31d9007f784b25b0c625a9f1b4

Warto wiedzieć, że jest kilka rodzajów bram garażowych. Poszczególne rodzaje różnią się od siebie głównie sposobem otwierania, a także budową.

Są dostępne następujące bramy garażowe: segmentowe, roletowe, uchylne oraz rozwieralne. Warto zapoznać się z ich krótką charakterystyką.

Bramy segmentowe

Określa się je również jako bramy sekcyjne. Dzielą się na boczne oraz górne. Są optymalnym rozwiązaniem w przypadku krótkiego pojazdu, ponieważ nie zajmują miejsca przed garażem, gdyż otwierają się w sposób pionowy. Ta brama garażowa zapewnia bardzo dobrą szczelność, dlatego warto ją stosować w garażach ogrzewanych. Może być zastosowana w dowolnej sytuacji montażowej. Nie jest istotny sposób ukształtowania otworu. Nie ma znaczenia, czy nadproże jest skośne, prostokątne lub zakończone łukiem, gdyż brama segmentowa sprawdza się w każdej sytuacji. Należy zauważyć również, że jej konstrukcja sprawia, że doskonale pasuje do garaży remontowanych.

Bramy roletowe

Niekiedy nazywane są też bramami żaluzjowymi. Bramy roletowe działają w sposób zbliżony do rolet okiennych, co sprawia, że pozwalają oszczędzić najwięcej wolnej przestrzeni. Dzięki nim można dodatkowo wykorzystać obszar sufitu, garażu, a także znajdujący się przed nim. Ich eksploatacja jest niezwykle komfortowa, ale należy zauważyć, że nie każdy producent ma w swojej ofercie ten typ bramy. Bramy żaluzjowe od razu mają wbudowany napęd elektryczny. Dla garaży z małym nadprożem dobrym wyborem są bramy rolowane na zewnątrz.

Bramy uchylne

Ich alternatywna nazwa to bramy płytowe. Bramy uchylne cieszą się największą popularnością w naszym kraju. Ich sposób otwierania sprawia, że niezbędne jest posiadanie odpowiedniej przestrzeni przed garażem. Z tego powodu te bramy garażowe nie są zalecane dla osób, które mają krótki podjazd. Należy zauważyć, że produkty dobrej jakości zapewniają bezpieczeństwo obsługi oraz trwałość działania.

Bramy rozwieralne

Te bramy są otwierane na boki. Są one najstarszym typem, który jest coraz trudniej dostępny. Jeżeli ktoś chciałby mieć ten rodzaj bramy garażowej, to wskazane jest jej zamówienie w warsztacie rzemieślniczym. Ta brama garażowa potrzebuje wiele przestrzeni, która jest niezbędna dla prawidłowego otwarcia skrzydeł. Trzeba też mieć na uwadze, że nie zawsze jest możliwe zamontowanie napędu elektrycznego.

Wiele jest czynników, które wpływają na efektywną sprzedaż. Tak samo jak wiele jest elementów składających się na dobrze funkcjonującą przestrzeń handlową. Niezależnie od branży i oferowanych produktów, jednym z nich są meble do sklepu. Warto zwrócić uwagę, aby wybierane przez nas sprzęty były dopasowane do potrzeb i wymogów danego sektora, a także cechowały się estetyką i trwałością wykonania.

Meble sklepowe dopasowane do branży

Przestrzeń lokalu handlowego oraz to jak zostanie urządzona, wpływają na samopoczucie klientów. Specjaliści od sprzedaży i marketingu od dawna podkreślają, jak ważny jest sposób aranżacji wnętrza sklepu, ponieważ przekłada się na zainteresowanie odwiedzających oferowanymi produktami.

Dobrze zorganizowana strefa prezentowania produktów wspiera działania profesjonalnego personelu, co oddziałuje na wyniki sprzedaży. Natomiast na aranżację komercyjnego wnętrza ogromny wpływ ma specyfika danej branży. To rodzaj oferowanych artykułów determinuje sposób ich ekspozycji oraz rozmieszczenia w przestrzeni handlowej. Mając tego świadomość, należy wybrać meble do sklepu spełniające potrzeby różnych sektorów - od aptek, przez stacje paliw i księgarnie, po markety elektroniczne i budowlane oraz drogerie.

Trwałość i funkcjonalność

Oferowane przez producentów rozwiązania do ekspozycji towarów obejmują m.in. regały, gondole sklepowe, stoły ekspozycyjne oraz moduły kasowe. Ich trwałość zapewniają materiały, z których są wykonane oraz wysoka jakość realizacji każdego modelu. Dlatego należy zwrócić uwagę, aby wybrane meble do sklepu były jak najlepiej dopasowane do rodzaju eksponowanych artykułów, jak również do ich trwałości.

Jest jeszcze jedna istotna kwestia, która wpływa na meble sklepowe – producent. Dobrze jest sprawdzić firmę, od której chcemy kupić meble sklepowe. Zwróćmy uwagę na materiały, z których zostały wykonane, oraz na ich trwałość.

Dużą popularnością cieszą się takie materiały jak metal, drewno i szkło. Dzięki temu, komponenty wyposażenia cechują się mniejszą podatnością na zniszczenia oraz łatwym utrzymaniem w czystości. Składające się ze standardowych, pasujących do siebie modułów regały ułatwiają dowolną aranżację przestrzeni i ustawienie produktów, a także sprzyjają szybkiemu i prostemu uzupełnieniu asortymentu.

Pragmatyzm w parze z estetyką

Meble sklepowe powinny być dobrane do rodzaju oferowanego asortymentu. Niezwykle ważne jest, aby były przy tym funkcjonalne i trwałe. Jednocześnie pragmatyzm powinien iść w parze z estetyką. Zapewniają ją wysoka jakość wykonania oraz indywidualne podejście do każdego projektu.

Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń to wygoda zakupów bez odciągania uwagi nabywców od produktów. Kluczem do dobrego wnętrza odpowiedniego dla charakteru sklepu jest odzwierciedlenie wyróżników danej marki. Wyposażenie powinno iść w parze z wytycznymi brandu klienta. Dlatego warto wybrać rozwiązania, które pozwalają na dopasowanie elementów ekspozycyjnych do charakteru asortymentu, jednocześnie gwarantując lepszą rozpoznawalność marki. Takie indywidualne podejście pomaga wzmocnić wizerunek oraz podnosi satysfakcję odwiedzających sklep z dokonanych zakupów. Spójna kolorystyka oraz zharmonizowane wzory sprzyjają wzbudzeniu pozytywnego wrażenia u klienta oraz stworzeniu trwałego skojarzenia z marką.

Elastyczność i indywidualność projektu

Każda branża ma inne potrzeby, ze względu na inne potrzeby klientów. Mając tego świadomość, warto wybrać indywidualne meble do sklepu. Projektowanie i realizowanie mebli na zamówienie pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty. Szeroki zakres możliwości produkcyjnych umożliwia stworzenie idealnego rozkładu i projektu mebli, zarówno pod względem ich funkcjonalności, jak i możliwości wykończenia w różnych rodzajach drewna, oklein, fornirów i lakierowania. Tego typu rozwiązania można znaleźć na stronie http://www.vonart.com.pl/oferta/meble-sklepowe/ .

2ba3bc1996ad00cb095e45d20edb5585
69a2010862463fb9255a1952a18a0067

Powszechnie mówi się, że prawidłowe funkcjonowanie całej instalacji elektrycznej w domu, mieszkaniu, biurze, czy zakładzie produkcyjnym, zależy w dużej mierze od instalatora i jego umiejętności. Wiedza teoretyczna to podstawa, a doświadczenie uczy, w jaki sposób tę wiedzę wykorzystać. Odpowiednie narzędzia, akcesoria oraz właściwy dobór osprzętu elektrycznego ma wpływ na szybkość, oraz efektywność montażu. Remont instalacji elektrycznej bywa żmudnym procesem i czasochłonną operacją, jeśli jednak zdecydujemy się na wybór osprzętu renomowanego producenta, możemy liczyć na skrócenie całej operacji. W naszym artykule skoncentrujemy się na ofercie firmy z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem – firmy Ospel, która proponuje swoim klientom kilka ciekawych serii podtynkowych.

Gniazda i łączniki z jednej grupy podtynkowej

Kiedy planujemy remont instalacji elektrycznej, bardzo ważne jest, by wybierać gniazda i łączniki z jednej serii podtynkowej. Mamy wówczas pewność, że poszczególne elementy będą ze sobą kompatybilne – instalatora nie spotka niemiła niespodzianka związana z różnicami w sposobie montażu poszczególnych produktów. Najlepiej jest wybierać serie produktów, które sprzedawane są w formie modułów, a więc bez fabrycznie zmontowanej ramki zewnętrznej – mówi nam przedstawiciel firmy ELEKTRO-SAL z Gliwic, która zapewnia klientom dostawę materiałów umożliwiających zrealizowanie inwestycji w jak najkrótszym czasie. Przykładem takiej serii jest Ospel AS – kolekcja, w której znajdziemy bardzo szeroką ofertę łączników, które występują w wersji z podświetleniem lub bez niego. Jak mówi producent, seria AS to geometryczna forma przełamana delikatnymi krzywiznami ramek. To przykład dynamicznego wzornictwa i ponadczasowego designu, w sam raz do nowoczesnych wnętrz, ale nie tylko. Seria AS została stworzona w taki sposób, by ułatwić pracę instalatorom. Przykład? W łącznikach znajduje się boczne wyprowadzanie przewodów, co umożliwia kontrolę jakości przyłączenia do zacisku, kiedy moduł zostanie już ostatecznie zainstalowany w puszce instalacyjnej. Wkręty mają dwa kolory (złoty i srebrny), co ułatwia identyfikację zacisku przewodu zasilającego. Na tylnej stronie podstawy umieszczony jest przymiar, co ułatwia ustalenie odpowiedniej długości odizolowania przewodu. To tylko część zalet osprzętu instalacyjnego Ospel.

Elementy osprzętu instalacyjnego

Wspomniane łączniki to tylko jeden z elementów osprzętu, który występuje w poszczególnych seriach produktów. Poza łącznikami w ofercie marki Ospel znajdziemy także gniazda (zwykłe elektryczne i specjalne, głośnikowe, telefoniczne, antenowe, komputerowe), obudowy gniazd komputerowych, ściemniacze, które pozwalają regulować intensywność oświetlenia, czujniki ruchu, regulatory temperatury, ramki, puszki natynkowe, zaślepki i akcesoria, np. moduły podświetlenia, czy moduły HDMI i USB. Osprzęt instalacyjny Ospel jest więc kompletny – wybierając go, mamy pewność, że wszystkie elementy, z którymi będziemy mieć styczność na co dzień, będą ze sobą w stu procentach kompatybilne i funkcjonalne.

Salony z meblami nie muszą czuć się zagrożone. Lokalny producent mebli po pierwsze działa na tak niewielką skalę, że nie jest realną konkurencją dla gigantów na rynku, a po drugie, oferuje rozwiązania, na które decydują się określone osoby.

Nadal bowiem bardzo wiele osób lubi korzystać z gotowych rozwiązań. Mogą na własne oczy zobaczyć efekt czy praktyczność danego mebla, a także wizualizować sobie, jak ten będzie wyglądał w ich kuchni, sypialni czy salonie. Jednakże są również tacy, którzy nie wyobrażają sobie innych mebli niż te na wymiar. Kiedy jednak meble na wymiar są rzeczywiście najlepszą dostępną opcją?

Meble kuchenne na wymiar to rozwiązanie stosowane najczęściej. Mowa nie tylko o konieczności urządzenia niewielkiej kuchni, ale o każdej sytuacji, w której pragnie się, by układ odpowiadał wyobrażeniu. Stworzenie projekty, który uwzględni wszystkie niezbędne elementy, w tym obecność sprzętów AGD pod zabudowę, sprawdzi się w każdej kuchni. Dzięki temu nawet mała kuchni może być funkcjonalna, a ta większa z kolei nie będzie wymagała od kucharza spacerów godnych maratończyka w celu przygotowania posiłku. Szczególnie, że sprzęty kupowane do domu mają różne rozmiary, dlatego warto dopasować do nich meble, by ograniczyć ilość pustego, niewykorzystanego miejsca.

Szafy do zabudowy to kolejna sytuacja, w której meble na wymiar okazują się najlepszym rozwiązaniem. Przedpokoje czy przedsionki są różne. Dopasowanie do nich gotowej już szafy jest wręcz niemożliwe, szczególnie jeśli chce się mieć możliwość wybrania jej kolorów i ogólnego stylu. Szafa na wymiar nie tylko rozwiąże problem ewentualnych luk, ale przede wszystkim zapewni możliwość wybierania z bogatej oferty frontów, uchwytów i wzorów.

Szafy na wymiar to bardzo dobry sposób na urządzenie niewielkiego mieszkania, w którym każdy centymetr miejsca jest na wagę złota. Gotowe szafy czy meblościanki niekoniecznie dobrze komponują się z mniejszymi przestrzeniami. W podobnych sytuacjach jedynie indywidualny projekt spełni swą funkcję - pozwoli zaoszczędzić miejsce, a przy tym zapewni dużą przestrzeń, która można wypełnić posiadanymi przedmiotami.

Meble na wymiar to rozwiązanie dla każdej osoby, która nie akceptuje kompromisów w zakresie urządzania wnętrz. To również idealny sposób na urządzenie niewielkiego mieszkania i kuchni tak, by była ona funkcjonalna, a przy tym gustowna.

29cd03a1646e705e59d9627bffbad639