Poradnik remontowy

Urządzenie domu to prawdziwe wyzwanie. Większość osób, które decydują się na remont czy wyposażanie mieszkania od podstaw zdaje sobie sprawę z tego, że nie będzie to takie łatwe i przyjemne jak na początku mogłoby się wydawać. Nie da się ukryć, że przed rozpoczęciem wszelkich prac budowlanych każdy wyobraża sobie, że malowanie ścian, kładzenie paneli oraz płytek to sama przyjemność. W rzeczywistości niestety jest inaczej i nic nie jest tak kolorowe, jak początkowo się wydawało. Dlatego też każda osoba decydująca się na remont powinna być przygotowana na nerwy i stres oraz powinna mieć przygotowaną konkretną listę zakupów. Musisz wiedzieć, że podczas remontu nie będzie czasu na wybieranie koloru ścian, mebli czy akcesoriów, dlatego koniecznie zrób to jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac.

Urządzenie domu to prawdziwe wyzwanie. Większość osób, które decydują się na remont czy wyposażanie mieszkania od podstaw zdaje sobie sprawę z tego, że nie będzie to takie łatwe i przyjemne jak na początku mogłoby się wydawać. Nie da się ukryć, że przed rozpoczęciem wszelkich prac budowlanych każdy wyobraża sobie, że malowanie ścian, kładzenie paneli oraz płytek to sama przyjemność. W rzeczywistości niestety jest inaczej i nic nie jest tak kolorowe, jak początkowo się wydawało. Dlatego też każda osoba decydująca się na remont powinna być przygotowana na nerwy i stres oraz powinna mieć przygotowaną konkretną listę zakupów. Musisz wiedzieć, że podczas remontu nie będzie czasu na wybieranie koloru ścian, mebli czy akcesoriów, dlatego koniecznie zrób to jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac.

Remont łazienki to najprawdopodobniej największe wyznawanie

Nie da się ukryć, że remont łazienki nie jest przeprowadzany tak często jak malowanie ścian czy wymiana akcesoriów. Jest to proces dość skomplikowany i czasochłonny, dlatego każda osoba, która się na niego decyduje powinna mieć tego świadomość. Niezwykle ważne w związku z tym jest wybranie płytek, mebli łazienkowych oraz armatury. Wyposażenie łazienki to sprawa niemalże kluczowa, albowiem wyłącznie w dobrze zaprojektowanej łazience będziemy się czuć w pełni komfortowo. Dlatego też trzeba przeanalizować już dzisiaj. Przede wszystkim przemyśl rozłożenie mebli oraz armatury. Jest to podstawa, albowiem tylko na bazie projektu będziemy mogli wybierać wyposażenie, albowiem będzie ono musiało mieć konkretne wymiary (w małych łazienkach jest to kwestia pomiaru nawet do kilku centymetrów). Nie można zlekceważyć tego tematu, ponieważ nikt później nie będzie chciał kuć ścian czy płytek, aby prysznic się zmieścił.

Jak wybrać odpowiedni prysznic

Dzisiaj coraz więcej osób rezygnuje z wanny na rzecz prysznica. Jeśli dysponujesz małą łazienką to na pewno będzie to dobre rozwiązaniem, albowiem prysznic jest dużo wygodniejszy. Oczywiście kwestia jest wyboru nie będzie łatwa, jednak również w dużym stopniu będzie zależna od naszej łazienki. Jeśli masz sporo miejsca to możesz zdecydować się zarówno na prysznic z zaokrąglonymi drzwiami, jak również z prostymi. Musisz jednak wiedzieć, że drzwi prysznicowe będą odgrywać bardzo ważną rolę. Jeżeli nie masz dużo powierzchni wolnej to podstaw na drzwi przesuwne, gdyż nie zajmą dodatkowego miejsca. Jeżeli przestrzeń Cię nie ogranicza to możesz postawić na drzwi otwierane. Profesjonalny importer wyposażenia do łazienki na pewno Ci doradzi, o ile sam nie umiesz podjąć decyzji.

df12f02701621f39ff07a5228312ee4b

Dom to miejsce, w którym odpoczywamy i miło spędzamy czas. Chcemy wracać do przytulnego miejsca, w którym poczujemy się najlepiej. Aby tak było, konieczne jest zatroszczenie się o odpowiednie zaaranżowanie pomieszczeń. Na uwadze trzeba mieć estetykę i funkcjonalność, w końcu remont przeprowadzamy raz na wiele lat. Elementy wykorzystane w naszym domu muszą być więc trwałe, a przy tym piękne. Lepsza jakość zapewni nam intensywność kolorów i po prostu solidność. Często jest tak, że wybierając tanie rozwiązania w rzeczywistości wydajemy więcej, ponieważ po niedługim czasie okazuje się, że elementy te nadają się już do wymiany. Straciły kolor, uległy uszkodzeniu i wyglądają już po prostu źle. Inwestycja w lepsze gatunki to sposób na cieszenie się pięknym wystrojem przed długie lata.

 

Plan - klucz do domu jak marzenie

Niełatwo jest zaaranżować całe mieszkanie w taki sposób, by wszystko wzajemnie do siebie pasowało oraz wpadało w nasz własny gust. Na długo przed remontem powinniśmy rozpocząć planowanie. Co będzie w którym pomieszczeniu? Na czym najbardziej nam zależy? Dobry plan pozwoli nam na spokojnie rozejrzeć się za potrzebnymi elementami. Będziemy mieli czas na to, by zorientować się jakie mamy możliwości. Organizując wszystko w pośpiechu z pewnością nie osiągniemy zamierzonego efektu.

 

Jak urządzić dom?

Co jest obecnie w modzie? Przede wszystkim nowoczesne rozwiązania. Ciekawym rozwiązaniem jest beton architektoniczny. To nieco kontrowersyjny materiał, który może wydawać się zbyt surowy do przytulnego mieszkania - to nieprawda! Udekorowanie domu tym tworzywem sprawi, że będzie wyglądał niecodziennie i przy tym po prostu pięknie. Szare odcienie doskonale komponują się właściwie w każdym zestawieniu. Wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Beton jest na tyle plastyczny, że można stworzyć na nim ciekawe struktury, różne żłobienia. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że staje się ogromnie trwały, a do tego dostępny jest w wielu odcieniach. Przykładowo można zestawić ze sobą płytki jasne i ciemne, tworząc imponujący efekt szachownicy.

 

Beton udekoruje Twój dom

Nie bójmy się niekonwencjonalnych rozwiązań. Można stworzyć ciekawe wnętrze stosując nowoczesne elementy. Beton będzie idealny do podkreślenia modernistycznego stylu. Sprawdzi się właściwie w każdym pomieszczeniu. Może być sposobem na wykończenie kuchni, salonu, korytarza, a nawet sypialni. Można umieścić go na podłodze, na ścianach, a także stworzyć ciekawą kompozycję na jej fragmencie. Wszystko zależy od pomysłu - w Internecie jest pełno ciekawych inspiracji, które pomogą nam zaplanować niezwykłe elementy do naszego domu.

 

Czy warto inwestować w beton architektoniczny?

Wykorzystanie betonu daje ciekawe rezultaty wizualne, które zachwycą domowników oraz wszystkich odwiedzających. Pytanie tylko, czy będzie na tyle trwały, by służyć nam przez wiele lat? Oczywiście! Do produkcji wykorzystuje się specjalne składniki, które mają na celu wzmacnianie struktury. Możemy liczyć na ogromną trwałość i użytkowanie przez wiele lat. Oczywiście istnieją różne gatunki betonu, do stworzenia których wykorzystuje się mniej i bardziej skuteczne środki. Tutaj warto sugerować się ceną, która idzie w parze z lepszą jakością. Jeśli zależy nam na trwałości, warto zainwestować w lepsze gatunki.

 

MODERN CONCRETE specjaliści z zakresu produkcji betonu architektonicznego.

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę zwracamy na ekologię.

Pojawia się ona w niemalże każdej dziedzinie naszego życia, jest również usilnie promowana. Nie jest to jedynie kwestią mody - produkty ekologiczne są również lepsze dla naszego zdrowia, są również ważne w profilaktyce wielu chorób. Za tym trendem podążają również producenci farb - farby ekologiczne stają się coraz popularniejsze i coraz więcej osób decyduje się na ich wybór podczas przeprowadzania remontu. Można domyślać się, że za kilka lub kilkanaście lat ten rodzaj farb całkowicie zastąpi farby starszego typu, nieprzyjazne dla środowiska oraz zdrowia.

Dlaczego warto zdecydować się na wybór farb ekologicznych?

Jeszcze do niedawna normą były farby z dodatkami metali ciężkich oraz rozpuszczalników organicznych. Te substancje wpływają negatywnie zarówno na zdrowie człowieka, jak i na środowisko. Dlatego właśnie lepiej jest zdecydować się na wybór farby ekologicznej - w ten sposób chronimy własne zdrowie i środowisko, w którym żyjemy.

Lotne związki organiczne zawarte w farbach starszej generacji są szczególnie szkodliwe dla alergików. Mogą wywoływać u nich reakcje alergiczne i różnego rodzaju podrażnienia. Farby ekologiczne są więc bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób borykających się z różnego rodzaju alergiami. Dodatkowo, nowoczesne farby mają znacznie mniej intensywny zapach, co może być istotne dla osób wrażliwych na różnego rodzaju aromaty.

Rodzaje farb ekologicznych

High solids - to rodzaj farb ekologicznych, które charakteryzują się dużą zawartością składników stałych. Ten rodzaj farb bardzo dobrze kryje powierzchnię ścian, mogą być więc stosowane do malowania pomieszczeń w domu. Do ich aplikacji można stosować zwykły, klasyczny sprzęt malarski.

Emulsje wodorozcieńczalne - ich głównym składnikiem jest woda. Ich cechą charakterystyczną jest długi okres przydatności do użytku, przyczyniają się również do zmniejszenia zagrożenia pożarowego.

Farby proszkowe - składają się tylko i wyłącznie ze sproszkowanej żywicy. W ich składzie nie znajdują się żadne rozpuszczalniki, co jest ich ogromną zaletą. Stosowanie takich farb znacznie przyczynia się do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń stałych przedostających się do środowiska naturalnego.

d76c0fa756990287ceb93c5698207ac8
e3a38397c28597ffa480bc11e9976ecb

Podstawą przy tapetowaniu pomieszczenia jest odpowiedni klej do tapet. Właściwie dobrany zapewni nam oczekiwany efekt, czyli dokładne przyleganie materiału do powierzchni. Sprawdźcie czym kierować się przy kupowaniu kleju do tapet.

Dopasowanie

Aby klej utrzymał tapetę musi być dobrany do jej rodzaju. Rozróżnia się tapety winylowe, papierowe, flizelinowe i szklane, a każda z nich wymaga kupna innego kleju.

-Tapety papierowe są zwykle lekkie i cienkie, dlatego do nich używać można rzadszych klejów. Jeśli chodzi o tapety winylowe, to z kolei warto wiedzieć, że różnią się one między sobą grubością i twardością materiału. W ich przypadku należy stosować się do zasady, że im te parametry są większe, tym gęstszego kleju trzeba użyć – radzi ekspert reprezentujący sklep internetowy KrainaBarw.pl.

Warto również wiedzieć, że tapety z włókna szklanego wymagają użycia specjalnie przeznaczonego do nich kleju. Przy jego wybieraniu dobrze kierować się rekomendacją producenta. Z kolei te flizelinowe, jako że przy nakładaniu smaruje się klejem ścianę, a nie tapetę, potrzebują produktu gęstego, nierozcieńczanego z wodą.

Znak jakości

Choć w zasadzie nie ma konkretnych norm poświadczających jakość klejów do tapet, to w kwestii ich wyboru można polegać na Tymczasowych Warunkach Technicznych. Ustalone zostały one przez Ośrodek Badawczo-Rozwojowy, który pracuje nad surowcami oraz technologiami produkcji wyrobów malarskich. Nadaje on produktom spełniającym określone wymagania specjalny atest świadczący o wysokiej jakości. Oceny kleju dokonuje się na podstawie wielu aspektów, w tym:

 • czasu schnięcia,
 • zdolności kleju do nakładania,
 • odporności na szorowanie,
 • wytrzymałości na oddzieranie ,
 • wytrzymałości na oddzieranie po próbie z parą wodną,
 • wytrzymałości na oddzieranie po starzeniu termicznym,
 • przepuszczalności pary wodnej.

Pamiętajcie!

 • Przy stosowaniu kleju do tapet kierujcie się bezwzględnie zaleceniami producenta,
 • Nie bójcie się pytać o radę doświadczonego sprzedawcy, który nie tylko właściwie dobierze rodzaj potrzebnego wam kleju, ale też wskaże sposób jego używania,
 • jeśli nie jesteście pewni co do rodzaju zakupionej przez was tapety, możecie postawić na klej uniwersalny, jednak nie przyniesie on tak dobrych efektów, jak w przypadku odpowiednio dobranego kleju,
 • podczas nakładania tapety zwróćcie szczególną uwagę na specyfikacje podane przez producenta, ponieważ jest to bardzo ważne dla dobrania skutecznej pracy i odpowiednich proporcji,
 • przed zastosowaniem kleju do tapet koniecznie sprawdźcie datę ważności – przeterminowany klej nie będzie skuteczny.

Upalne lato zbliża się do Polski wielkimi krokami. Warto byłoby zatem pomyśleć czy na pewno jesteśmy do niego odpowiednio przygotowani. Spora część osób na pewno zastanawia się o co chodzi w tym dobrym przygotowaniu. Oczywiście może ono odbywać się na różne sposoby, niemniej jednak powinniśmy wziąć wszystko pod uwagę. Zakupy letnich ciuchów oraz akcesoriów na pewno nie uchronią nas przez wysoką temperaturą. Dlatego może warto byłoby pomyśleć o klimatyzacji, która może sprawić, że tegoroczne lato zaliczymy do najbardziej udanych. W coraz większe ilości zakładów pracy montowane są klimatyzatory, zatem warto byłoby pomyśleć czy również u nas w domu nie byłby to strzał w dziesiątkę. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno do domu prywatnego, który dopiero się buduje, jak i do tego, który ma już kilka, bądź kilkanaście lat. Oczywiście trzeba się będzie zdecydować na inny model klimatyzatora, lecz wszystko jest możliwe.

Upalne lato zbliża się do Polski wielkimi krokami. Warto byłoby zatem pomyśleć czy na pewno jesteśmy do niego odpowiednio przygotowani. Spora część osób na pewno zastanawia się o co chodzi w tym dobrym przygotowaniu. Oczywiście może ono odbywać się na różne sposoby, niemniej jednak powinniśmy wziąć wszystko pod uwagę. Zakupy letnich ciuchów oraz akcesoriów na pewno nie uchronią nas przez wysoką temperaturą. Dlatego może warto byłoby pomyśleć o klimatyzacji, która może sprawić, że tegoroczne lato zaliczymy do najbardziej udanych. W coraz większe ilości zakładów pracy montowane są klimatyzatory, zatem warto byłoby pomyśleć czy również u nas w domu nie byłby to strzał w dziesiątkę. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno do domu prywatnego, który dopiero się buduje, jak i do tego, który ma już kilka, bądź kilkanaście lat. Oczywiście trzeba się będzie zdecydować na inny model klimatyzatora, lecz wszystko jest możliwe.

Klimatyzator do nowo projektowanego domu

Jeśli jesteś w trakcie budowy domu to bezwzględnie powinieneś rozważyć taką możliwość. Z całą pewnością będzie to dobry wybór, albowiem lata rokrocznie są coraz cieplejsze. Podczas wyboru odpowiedniego klimatyzatora warto byłoby skorzystać z opinii osób, które posiadają klimatyzację w domu, albowiem one najlepiej nam doradzą. W sklepach z akcesoriami technicznymi znajdziemy naprawdę mnóstwo różnorodnych modeli, więc warto już dzisiaj się za tym rozejrzeć. Nie da się ukryć, że koszt zakupu klimatyzatora nie będzie należał do najtańszych, jednak trzeba pomyśleć o komforcie, jaki nam zapewni.

Lokalizacja klimatyzatora na dachu to świetne rozwiązanie

Wiadomo, że większość klimatyzatorów montowana jest na ścianie, niemniej jednak nie jest to jedyne rozwiązanie na jakie możemy się zdecydować. Ostatnio coraz częściej wybierany jest dach na miejsce montażu. Z całą pewnością niezbędny do tego okaże się być wspornik klimatyzatora dachowy, który posiada poziomicę do mocowania na połaci dachu (możliwość montażu nawet na stromej połaci dachówki). Dużym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że wspornik posiada możliwość regulacji, którą dostosowujemy do kąta nachylenia połaci dachu. W zależności od modelu posiada on określoną długość oraz maksymalne obciążenie. Nie powinniśmy lekceważyć wymagań, albowiem umieszczenie zbyt ciężkiego klimatyzatora może być przyczyną naprawdę wielu poważnych problemów.

Już w tej chwili wybierz się do sklepu z akcesoriami technicznymi i postaw na zakup klimatyzatora. Możesz być pewien, że to lato zaliczysz do najbardziej udanych.

f9cf38165f618232d54c7548eff25f65