Poradnik remontowy

Zapada decyzja o wykończeniu biura. Postawić na meble nowoczesne, które charakteryzują się coraz częściej minimalizmem czy klasyczne, dodające przestrzeni biurowej prestiżu i elegancji? A może najlepszym rozwiązaniem byłoby połączenie obu stylów? W poniższym artykule przedstawiamy zalety nowoczesności oraz klasyki w biurze. Zapraszamy do lektury.

Biuro idące z duchem czasu

Efekt nowoczesności, przestrzeni, czystości oraz lekkości można uzyskać poprzez wykończenie biura meblami w stylistyce minimalistycznej, które charakteryzują się prostotą i finezją designu, futurystycznymi kształtami, wykorzystują lakierowane fronty i są wykonane ze stali i szkła hartowanego. Nowoczesne biura można sprytnie zaaranżować, aby sprzyjały intensywnemu wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Powierzchnia biurowa powinna być w tego typu miejscach łatwa do modyfikacji i rearanżacji, czemu sprzyjają meble modułowe lub takie, które będą pełniły kilka funkcji jednocześnie. W pomieszczeniach typu open space ściany mogą służyć jako tablice, a zamiast ścianek działowych warto wykorzystać tafle hartowanego szkła. Nowoczesne wykończenie biura ze względu na mobilność pracowników cechuje się także dużą ilością miejsca do siedzenia oraz pracy z laptopem, również na kanapach i sofach.

Klasyka również w cenie

W klasycznym wyposażeniu wnętrza biurowego znajdują się zazwyczaj meble drewniane, zwłaszcza w układzie gabinetowym, w którym poszczególne biura rozmieszczone są w oddzielnych pokojach. Do tego typu mebli należy dobrać odpowiednie dodatki o klasycznym, tradycyjnym wzornictwie, takie jak: lampy, fotele czy stolik kawowy. Klasyczne wyposażenie w nowoczesnych biurach powoli odchodzi w zapomnienie, ale może być wykorzystane w salach konferencyjnych, do których często zapraszani są goście z zewnątrz. Meble meblami, ale nie należy zapominać, aby dbać o bezpieczeństwo i czystość biura, co przekłada się na satysfakcję pracowników ze spędzonego w nim czasu.

Kto może pomóc w wykończeniu biura?

Kompleksowa realizacja biur jest specjalnością firmy inżynieryjnej Interbiuro, która od 1999 roku oferuje usługi związane z projektowanie, aranżowaniem i realizacją powierzchni biurowych. Wieloletnie doświadczenie zatrudnionych w firmie architektów, projektantów, specjalistów z zakresu zarządzania projektami, logistyki oraz ekip montażowo-budowlanych pozwala na realizację inwestycji zgodnie z mottem „Od projektu do realizacji”. W ramach oferowanych usług firma Interbiuro wykonuje całościowy fit out, zajmuje się aranżacjami powierzchni biurowych oraz projektami architektonicznymi i wielobranżowymi, realizuje i nadzoruje prace ogólnobudowlane i modernizacyjne, zarządza projektem inwestycyjnym, a także koordynuje dostawy materiałów i produktów.

62dc57e40073fbb83e76aed326521c80
251ccb6ca61f2ae03c693c43d8d86689

W biurze zazwyczaj spędzamy większą część naszego dnia. Miejsce pracy powinno być odpowiednio dopasowane do jej charakteru. Dobór kolorów, mebli, a nawet takich detali jak uchwyty do szuflad to nie lada wyzwanie. Z pewnością nie raz zdarzyło się tak, że w jednym pomieszczeniu czułeś się lepiej niż w innym. Dobra aranżacja biur to klucz do sukcesu! Spraw, by Twoi pracownicy czuli się w biurze jak w domu.

Aranżacja biur, czyli pomyśl o kolorach!

Kolorystyka biura odgrywa bardzo ważną rolę. Musi ona odzwierciedlać charakter Twojej firmy. Jeśli prowadzisz biuro rachunkowe lub kancelarię prawną, postaw na stonowane barwy. Aranżacja biur tego typu to przede wszystkim skupienie się na oddaniu powagi oferowanych usług. Klient, wchodzący do kancelarii prawnej, której wnętrza są niebiesko-pomarańczowo-zielone może odnieść wrażenie, że pracujące tu osoby nie są godne zaufania. Biel lub szarość ścian dobrze oddadzą charakter oferowanych usług.

Sytuacja z aranżacją biur wygląda zupełnie inaczej w miejscach, które mają kojarzyć się z młodym, dynamicznym, kreatywnym zespołem, np. w agencjach reklamowych. W tym przypadku dopuszczalna jest szczypta szaleństwa. Możemy postawić na soczyste pomarańcze na ścianach, przełamane intensywną zielenią. Ciekawym rozwiązaniem jest także umieszczenie na jednej ze ścian muralu z logo naszej firmy. Kolorowe i nowoczesne wnętrza sprzyjają kreatywności.

W biurze dobrze sprawdzą się beże i błękity. To wyciszające kolory, sprzyjające prowadzeniu trudnych rozmów, negocjacji i analiz. Z tego też powodu świetnie sprawdzą się w firmach, zajmujących się np. ubezpieczeniami. Stonowane kolory pozytywnie wpłyną nie tylko na pracowników, lecz także na klientów biura.

Biurko dla pracownika, czyli aranżacja biur w praktyce

W projektowaniu miejsc pracy ważna jest przede wszystkim praktyczność. Choćbyśmy dobrali najpiękniejsze kolory i zestawili je z eleganckimi meblami, możemy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego, jeśli nie uwzględnimy wygody pracowników. Wybierając meble do biura, zwróć szczególną uwagę na biurka. Powinny mieć one minimum 120 cm długości oraz 60-80 cm głębokości. Taka przestrzeń umożliwi umieszczenie na blacie komputera, telefonu czy niezbędnych artykułów biurowych. Dodatkowo biurko powinno być wyposażone w szuflady, które zwiększają pole pracy. Dzięki nim pracownik ma łatwy dostęp do dokumentów, a także może bez kłopotów schować część przedmiotów, które nie są mu aktualnie potrzebne, dzięki czemu oszczędza przestrzeń na blacie.

Aranżując biuro, warto wybrać meble o jasnych blatach i odpowiednich uchwytach do szuflad. Te małe szczegóły również wpływają na charakter Twojego wnętrza. Ciemne i masywne uchwyty dodają elegancji, mniejsze, kolorowe kojarzą się z kreatywnością i dynamiką pracy. Pamiętaj też, że okrągłe uchwyty bywają trudne do złapania, przez co tracą na praktyczności.

Aranżacja biur z wykorzystaniem zieleni

Kwiaty to świetny sposób na ożywienie wnętrza, nawet w bardzo eleganckiej kancelarii prawnej. Wiele osób uważa, że kwiaty doniczkowe pozytywnie wpływają na wydajność pracy oraz na atmosferę w biurze. Dodatkowo dają poczucie bezpieczeństwa, pomagają budować pozytywną opinię o przedsiębiorstwie i budzą zaufanie. Oczywiście o rośliny doniczkowe w biurze powinniśmy odpowiednio zadbać. Wyschnięte liście nie świadczą o nas dobrze. Prowadząc działalność kreatywną, możesz postawić na niewielkie fikuśne kaktusy. Z roślin liściastych najlepiej sprawdzą się figowiec benjamiński, dracena czy skrzydłokwiat, które nie wymagają wysiłku przy utrzymaniu.

Aranżacja biur to nie tylko projekt. Stworzenie idealnej przestrzeni na papierze lub w programie graficznym to jedynie pierwszy etap pracy nad nowym wnętrzem. Do realizacji projektu niezbędna jest firma, zajmująca się fit-outem, czyli wdrożeniem Twojego pomysłu w życie. Zaufaj profesjonalistom i zleć aranżację swojego biura najlepszym! Fit out to kompleksowa obsługa, polegająca na wykonaniu całego projektu biura - od stworzenia instalacji elektrycznych czy sanitarnych, przez prace budowlane, aż do wykończenia wnętrza.

Większość ludzi może wychodzić z założenia, że ogrodzenia nie są ważnym elementem w domu. Mają spełniać jedynie podstawowe funkcje jak ochrona (nawet nie koniecznie przed złodziejami, a bardziej przed elementami natury, które poprzez wiatr i inne zdarzenia mogą dostać się na posesję.

Warto jest jednak pamiętać, że brama to integralna część całej posesji i wpływa na jej wygląd. Jeżeli ktoś będzie miał ładny domy i zadbany ogród, to na pewno zaniedbana brama będzie psuła całościowy widok. Ogrodzenie powinno być wykonane z trwałego materiału, ponieważ gwarantuje to małą częstotliwość napraw, a przecież to także się liczy. Warto zwrócić uwagę na samą bramę wjazdową. W zasadzie ona najbardziej rzuca się w oczy i może od niej bardzo dużo zależeć.

Jaką wybrać bramę?

Bramy nie powinny prezentować zbyt dużego przepychu. Zwłaszcza należy na to zwrócić uwagę, jeżeli sam dom zachowany jest raczej w skromnym stylu. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie oznacza to konieczności zrezygnowania z jakichkolwiek ozdób. Ozdobienie bramy jest czymś naturalnym, zwłaszcza jeżeli sama jej konstrukcja na to pozwala. Dobrym przykładem będą tutaj metalowe elementy kute, które w zasadzie są tylko szczegółem, lecz zauważalnym. Bramy mogą być urozmaicane także przez różnego rodzaju rozety kute, które można nabyć w każdym sklepie z akcesoriami do domu. Wyznacznikiem jednak zawsze będzie pozostawał styl całości.

Bramy wjazdowe bardzo często charakteryzują się też widzialną z daleka masywnością. Jest to dobry trend, gdyż wybijająca się brama po prostu wygląda na solidną. Ciekawym pomysłem może być też połączenie elementów drewnianych z metalowymi, co wbrew pozorom także bywa bardzo popularne ostatnimi czasy. Nie należy jednak przesadzać zbytnio z kolorami. Maksymalną liczbą powinno tu być dwa, ponieważ większa ilość sprawia, że brama jest po prostu nieestetyczna.

Zdecydowanie dobrym pomysłem będzie zainteresowanie się bramami droższymi, co stanowić będzie o ich wysokiej jakości. Produkty tańsze, chociaż mogą wyglądać solidnie, najczęściej będą miały jakieś usterki, które będą je dyskwalifikowały. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza zważając na fakt, że przecież bramy kupuje się raz na długi czas i jest to wydatek rozłożony w długim okresie.

01a8f5a3899fe695e727ee33fb54654b
24b7eaa0a6ab763cf33dcfc44d329552

Na polskim rynku nie brak jest różnego rodzaju mebli. Czasy, kiedy Polacy musieli brać takie, jakie się akurat trafiły, na szczęście stanowią już odległą historię. Dziś każdy może dobrać dla siebie meble dokładnie takie, jakie są potrzebne, i jakie się podobają. Jedni klienci większą uwagę przywiązują do cech użytkowych, a inni kierują się tym, jak meble wyglądają i jak będą wpływać na wygląd pomieszczenia, w którym się znajdą. Oczywiście, nie jest obecnie problemem znaleźć takie meble, które będą i świetnie wyglądać, i równie świetnie spełniać zadania, do jakich zostały wykonane.

Na bardzo bogatym rynku meblarskim w Polsce coraz większą jego część stanowią tzw. meble designerskie. To właśnie te meble, które są kupowane głównie za to jak wyglądają. Nierzadko ich rola użytkowa jest zredukowana do minimum, a stawia się właśnie na wygląd. A ten jest bardzo często unikalny i ekskluzywny. Tym samym stanowią one w wielu przypadkach gadżet, który ma za zadanie cieszyć głównie oczy. Na polskim rynku takich mebli jest coraz więcej, a wiele sklepów meblowych właśnie na takim asortymencie się skupia.

 

Meble designerskie inne niż reszta

To, czym takie meble wyróżniają wśród wielu innych jest design, czyli wygląd. To właśnie to, jak wyglądają, decyduje o tym, że można je zaliczyć do kategorii mebli designerskich. Atrakcyjność wizualna przejawia się w różny sposób. Może to być kształt, który sprawia, że dany mebel nawet nie przypomina tych najpopularniejszych ze swojej kategorii. Często designerskie meble przypominają kształtem inne rzeczy, ich wygląd inspirowany jest naturą czy obiektami przemysłowymi. Osoby kupujące takie meble design stawiają ponad wszystko.

Z drugiej strony meble designerskie mogą zachwycać swoimi kolorami. Bardzo często to właśnie kontrastujący z otoczeniem kolor sprawia, że designerskie meble przyciągają wzrok i oglądający je zauważa nietypową formę. Czerwony, żółty, fioletowy czy różowy to jedne z tych najczęściej stosowanych kolorów i nierzadko są to kolory, jakich nie używa się do produkcji mebli tradycyjnych, czysto funkcjonalnych.

 

Gdzie pasują meble designerskie?

Rzadko zdarza się, aby całe umeblowanie w danym budynku czy wnętrzu składało się z mebli designerskich. Jest wręcz przeciwnie. Często bywa tak, że w danym pomieszczeniu umieszcza się tylko jeden taki mebel. Dla osób kupujących takie meble design musi być łatwo zauważalny i widoczny. Zbytnie nagromadzenie takich mebli sprawiłoby, że ich unikalność rozmyłaby się. Umieszcza się je często w oszczędnie umeblowanych wnętrzach, aby łatwo można było je zauważyć i docenić ich wyjątkowość.

Czy słyszeliście kiedyś o lampach wiszących Azzardo? To szalenie interesujące, oryginalne lampy, które są wzorowane na najlepszych włoskich projektach.

Można więc powiedzieć, że montaż tych lamp w domu to jak przeniesienie do niego odrobiny tego niepowtarzalnego designu i stylu, który charakteryzuje estetykę wprost z kraju będącego ojczyzną pizzy i lasagne. Jeżeli więc właśnie takiego sznytu szukacie do wykończenia swoich wnętrz, a przy tym chcecie mieć pewność co do jakości wykorzystywanych komponentów, a nie tylko ich modnego wyglądu - to lampy od Azzardo są idealną propozycją dla was. Nowoczesne, podążające za obecnymi trendami wzornictwo to nie jedyne pozytywne cechy tych produktów - śmiało można bowiem o nich napisać, że wykonane są nie tylko z najlepszych jakościowo materiałow, ale również skonstruowane w ten sposób, by służyły jak najdłużej. Także lampy wiszące Azzardo to połączenie unikalnej konstrukcji, świeżego wyglądu i funkcjonalności - czy można wymagać czegoś więcej od lamp?

Żeby nie być gołosłownym, można wspomnieć o jeszcze jednym fakcie - firma produkująca te lampy została wyróżniona na prestiżowych targach oświetleniowych w lecie 2013 roku, zarówno za jakośc swoich produktów jak i osiągnięte pułapy sprzedażowe. Za jakość lamp Azzardo ręczą więc nie tylko eksperci w temacie, ale również "zwyczajni" konsumenci.

Świetlna różnorodność

Lampy wiszące Azzardo są więc sposobem na to, aby oświetlić nasze wnętrza zgodnie z ostatnimi trendami oświetleniowymi - osiągają to one z łatwością, dzięki swojej nietuzinkowej stylistyce nadając pomieszczeniom tego specyficznego klimatu. Tak jak to było już wcześniej wspominane, lampy te wykonane są z najlepszej jakości materiałów. Nie pisałem jednak jeszcze, jak różnorodne są to materiały, a przecież jest to niezwykle istotne podczas próby dopasowania odpowiedniej lampy (i światła, jakie ona daje) do konkretnego pomieszczenia. Przy produkcji lamp, plafonów, kinkietów i lamp wiszących Azzardo wykorzystuje się (oczywiście między innymi) tak wyszukane materiały jak lodowe szkło, metale poddane specjalnej szlifierce, półszlachetne kamienie czy akryl. Surowce takie gwarantują klasę i elegancję, która promieniować będzie (w sumie dosłownie i w przenośni) na całe twoje pomieszczenia - a o taki efekt w przypadku pospolitych plastików przecież nie jest łatwo.

Świetlana przyszłość

Wszystko na tym świecie ciągle się zmienia i nie pozostaje takie samo na dłużej - nawet lampy wiszące Azzardo. Marka nie jest tutaj żadnym wyjątkiem - wciąż pojawiają się nowe projekty, a stare odchodzą do lamusa. Włoskie projekty, obok duńskich, są wiodące w temacie nowoczesnego oświetlenia i dlatego warto mieć na nie oko. Azzardo są świetnym reprezentantem tego designu, więc jeżeli chcesz być na czasie, wystarczy, że się rozejrzysz za tą marką.

62a88cc50ff3cd8632a022226f18de1e