Poradnik remontowy

Sposób na wyjątkowe ściany

Każdy kto remontuje lub urządza mieszkanie marzy o tym by końcowy efekt był wyjątkowy i zaskakujący.

Dobór odpowiednich mebli zgodnych z gustem i obowiązującymi trendami, wybór modnych dodatków powoduje, że nasze wnętrze nabiera uroku. Jednak istnieje także ciekawa propozycja urozmaicenia aranżacji polegająca na zastosowaniu coraz popularniejszych i występujących w coraz szerszej gamie produktów do zdobienia ścian. Dzięki nim uzyskać można interesujący i niebanalny charakter w pomieszczeniu, a dodatkowe ozdoby nie będą już potrzebne.

Poszukując odpowiedniego produktu do ozdobienia ścian spotkać się można z bardzo szeroką gamą różnego rodzaju środków. Producenci prześcigają się proponując produkty za sprawą których uzyskać można zaskakujące efekty. Proste ściany zyskać mogą wygląd betonu, mogą zmieniać kolor w zależności od kąta padania światła, lśnić lub imitować miękkość tkanin. Farby, tynki ozdobne czy żywice dekoracyjne to propozycja dla osób, którym zależy by ich wnętrze stało się niepowtarzalne i wyjątkowe. Materiały te mimo tego, że nie należą do najtańszych, warte są tego by z nich skorzystać ponieważ stanowią wyjątkową ozdobę, która nie wymaga żadnych dodatków.

Wartym podkreślenia jest to, że nie ma konieczności stosowania tego typu tynków dekoracyjnych czy farb na wszystkich ścianach w pomieszczeniu. Dla uzyskania interesującego efektu często wystarczające jest nałożenie ich na część ścian lub tylko jedną.

Tynki dekoracyjne - wybierając spośród wielu dostępnych na rynku, nie trudno o zawrót głowy. Wybierać możemy spośród tynków imitujących marmur, beton, metal czy piaskowiec. Decydując się na któryś z wariantów pamiętać należy, że dostosowany musi on być do charakteru wnętrza, stylu oraz kolorystyki na jaką decydujemy się podczas aranżacji. Istotnym jest również, że to jaki uzyskamy efekt końcowy zależne jest także od sposobu wykonania oraz nałożenia na ścianę tynku dekoracyjnego.

Farby - jest to zdecydowanie łatwiejsza opcja jeśli chodzi o sposób aplikacji na ścianę. Jest zdecydowanie mniej wymagająca jeśli chodzi o wprawę w tego typu zabiegach. Szeroki wybór jaki oferują producenci pozwala nam wybierać spośród farb laserunkowych, fakturowych, strukturalnych. Ciekawą propozycją są również lakiery brokatowe pozwalające uzyskać efekt rozświetlenia.

loggia.pl (2018-08-09 06:46)