Poradnik remontowy

Zapada decyzja o wykończeniu biura. Postawić na meble nowoczesne, które charakteryzują się coraz częściej minimalizmem czy klasyczne, dodające przestrzeni biurowej prestiżu i elegancji? A może najlepszym rozwiązaniem byłoby połączenie obu stylów? W poniższym artykule przedstawiamy zalety nowoczesności oraz klasyki w biurze. Zapraszamy do lektury.

Biuro idące z duchem czasu

Efekt nowoczesności, przestrzeni, czystości oraz lekkości można uzyskać poprzez wykończenie biura meblami w stylistyce minimalistycznej, które charakteryzują się prostotą i finezją designu, futurystycznymi kształtami, wykorzystują lakierowane fronty i są wykonane ze stali i szkła hartowanego. Nowoczesne biura można sprytnie zaaranżować, aby sprzyjały intensywnemu wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Powierzchnia biurowa powinna być w tego typu miejscach łatwa do modyfikacji i rearanżacji, czemu sprzyjają meble modułowe lub takie, które będą pełniły kilka funkcji jednocześnie. W pomieszczeniach typu open space ściany mogą służyć jako tablice, a zamiast ścianek działowych warto wykorzystać tafle hartowanego szkła. Nowoczesne wykończenie biura ze względu na mobilność pracowników cechuje się także dużą ilością miejsca do siedzenia oraz pracy z laptopem, również na kanapach i sofach.

Klasyka również w cenie

W klasycznym wyposażeniu wnętrza biurowego znajdują się zazwyczaj meble drewniane, zwłaszcza w układzie gabinetowym, w którym poszczególne biura rozmieszczone są w oddzielnych pokojach. Do tego typu mebli należy dobrać odpowiednie dodatki o klasycznym, tradycyjnym wzornictwie, takie jak: lampy, fotele czy stolik kawowy. Klasyczne wyposażenie w nowoczesnych biurach powoli odchodzi w zapomnienie, ale może być wykorzystane w salach konferencyjnych, do których często zapraszani są goście z zewnątrz. Meble meblami, ale nie należy zapominać, aby dbać o bezpieczeństwo i czystość biura, co przekłada się na satysfakcję pracowników ze spędzonego w nim czasu.

Kto może pomóc w wykończeniu biura?

Kompleksowa realizacja biur jest specjalnością firmy inżynieryjnej Interbiuro, która od 1999 roku oferuje usługi związane z projektowanie, aranżowaniem i realizacją powierzchni biurowych. Wieloletnie doświadczenie zatrudnionych w firmie architektów, projektantów, specjalistów z zakresu zarządzania projektami, logistyki oraz ekip montażowo-budowlanych pozwala na realizację inwestycji zgodnie z mottem „Od projektu do realizacji”. W ramach oferowanych usług firma Interbiuro wykonuje całościowy fit out, zajmuje się aranżacjami powierzchni biurowych oraz projektami architektonicznymi i wielobranżowymi, realizuje i nadzoruje prace ogólnobudowlane i modernizacyjne, zarządza projektem inwestycyjnym, a także koordynuje dostawy materiałów i produktów.

62dc57e40073fbb83e76aed326521c80
251ccb6ca61f2ae03c693c43d8d86689

W biurze zazwyczaj spędzamy większą część naszego dnia. Miejsce pracy powinno być odpowiednio dopasowane do jej charakteru. Dobór kolorów, mebli, a nawet takich detali jak uchwyty do szuflad to nie lada wyzwanie. Z pewnością nie raz zdarzyło się tak, że w jednym pomieszczeniu czułeś się lepiej niż w innym. Dobra aranżacja biur to klucz do sukcesu! Spraw, by Twoi pracownicy czuli się w biurze jak w domu.

Aranżacja biur, czyli pomyśl o kolorach!

Kolorystyka biura odgrywa bardzo ważną rolę. Musi ona odzwierciedlać charakter Twojej firmy. Jeśli prowadzisz biuro rachunkowe lub kancelarię prawną, postaw na stonowane barwy. Aranżacja biur tego typu to przede wszystkim skupienie się na oddaniu powagi oferowanych usług. Klient, wchodzący do kancelarii prawnej, której wnętrza są niebiesko-pomarańczowo-zielone może odnieść wrażenie, że pracujące tu osoby nie są godne zaufania. Biel lub szarość ścian dobrze oddadzą charakter oferowanych usług.

Sytuacja z aranżacją biur wygląda zupełnie inaczej w miejscach, które mają kojarzyć się z młodym, dynamicznym, kreatywnym zespołem, np. w agencjach reklamowych. W tym przypadku dopuszczalna jest szczypta szaleństwa. Możemy postawić na soczyste pomarańcze na ścianach, przełamane intensywną zielenią. Ciekawym rozwiązaniem jest także umieszczenie na jednej ze ścian muralu z logo naszej firmy. Kolorowe i nowoczesne wnętrza sprzyjają kreatywności.

W biurze dobrze sprawdzą się beże i błękity. To wyciszające kolory, sprzyjające prowadzeniu trudnych rozmów, negocjacji i analiz. Z tego też powodu świetnie sprawdzą się w firmach, zajmujących się np. ubezpieczeniami. Stonowane kolory pozytywnie wpłyną nie tylko na pracowników, lecz także na klientów biura.

Biurko dla pracownika, czyli aranżacja biur w praktyce

W projektowaniu miejsc pracy ważna jest przede wszystkim praktyczność. Choćbyśmy dobrali najpiękniejsze kolory i zestawili je z eleganckimi meblami, możemy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego, jeśli nie uwzględnimy wygody pracowników. Wybierając meble do biura, zwróć szczególną uwagę na biurka. Powinny mieć one minimum 120 cm długości oraz 60-80 cm głębokości. Taka przestrzeń umożliwi umieszczenie na blacie komputera, telefonu czy niezbędnych artykułów biurowych. Dodatkowo biurko powinno być wyposażone w szuflady, które zwiększają pole pracy. Dzięki nim pracownik ma łatwy dostęp do dokumentów, a także może bez kłopotów schować część przedmiotów, które nie są mu aktualnie potrzebne, dzięki czemu oszczędza przestrzeń na blacie.

Aranżując biuro, warto wybrać meble o jasnych blatach i odpowiednich uchwytach do szuflad. Te małe szczegóły również wpływają na charakter Twojego wnętrza. Ciemne i masywne uchwyty dodają elegancji, mniejsze, kolorowe kojarzą się z kreatywnością i dynamiką pracy. Pamiętaj też, że okrągłe uchwyty bywają trudne do złapania, przez co tracą na praktyczności.

Aranżacja biur z wykorzystaniem zieleni

Kwiaty to świetny sposób na ożywienie wnętrza, nawet w bardzo eleganckiej kancelarii prawnej. Wiele osób uważa, że kwiaty doniczkowe pozytywnie wpływają na wydajność pracy oraz na atmosferę w biurze. Dodatkowo dają poczucie bezpieczeństwa, pomagają budować pozytywną opinię o przedsiębiorstwie i budzą zaufanie. Oczywiście o rośliny doniczkowe w biurze powinniśmy odpowiednio zadbać. Wyschnięte liście nie świadczą o nas dobrze. Prowadząc działalność kreatywną, możesz postawić na niewielkie fikuśne kaktusy. Z roślin liściastych najlepiej sprawdzą się figowiec benjamiński, dracena czy skrzydłokwiat, które nie wymagają wysiłku przy utrzymaniu.

Aranżacja biur to nie tylko projekt. Stworzenie idealnej przestrzeni na papierze lub w programie graficznym to jedynie pierwszy etap pracy nad nowym wnętrzem. Do realizacji projektu niezbędna jest firma, zajmująca się fit-outem, czyli wdrożeniem Twojego pomysłu w życie. Zaufaj profesjonalistom i zleć aranżację swojego biura najlepszym! Fit out to kompleksowa obsługa, polegająca na wykonaniu całego projektu biura - od stworzenia instalacji elektrycznych czy sanitarnych, przez prace budowlane, aż do wykończenia wnętrza.

Większość ludzi może wychodzić z założenia, że ogrodzenia nie są ważnym elementem w domu. Mają spełniać jedynie podstawowe funkcje jak ochrona (nawet nie koniecznie przed złodziejami, a bardziej przed elementami natury, które poprzez wiatr i inne zdarzenia mogą dostać się na posesję.

Warto jest jednak pamiętać, że brama to integralna część całej posesji i wpływa na jej wygląd. Jeżeli ktoś będzie miał ładny domy i zadbany ogród, to na pewno zaniedbana brama będzie psuła całościowy widok. Ogrodzenie powinno być wykonane z trwałego materiału, ponieważ gwarantuje to małą częstotliwość napraw, a przecież to także się liczy. Warto zwrócić uwagę na samą bramę wjazdową. W zasadzie ona najbardziej rzuca się w oczy i może od niej bardzo dużo zależeć.

Jaką wybrać bramę?

Bramy nie powinny prezentować zbyt dużego przepychu. Zwłaszcza należy na to zwrócić uwagę, jeżeli sam dom zachowany jest raczej w skromnym stylu. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie oznacza to konieczności zrezygnowania z jakichkolwiek ozdób. Ozdobienie bramy jest czymś naturalnym, zwłaszcza jeżeli sama jej konstrukcja na to pozwala. Dobrym przykładem będą tutaj metalowe elementy kute, które w zasadzie są tylko szczegółem, lecz zauważalnym. Bramy mogą być urozmaicane także przez różnego rodzaju rozety kute, które można nabyć w każdym sklepie z akcesoriami do domu. Wyznacznikiem jednak zawsze będzie pozostawał styl całości.

Bramy wjazdowe bardzo często charakteryzują się też widzialną z daleka masywnością. Jest to dobry trend, gdyż wybijająca się brama po prostu wygląda na solidną. Ciekawym pomysłem może być też połączenie elementów drewnianych z metalowymi, co wbrew pozorom także bywa bardzo popularne ostatnimi czasy. Nie należy jednak przesadzać zbytnio z kolorami. Maksymalną liczbą powinno tu być dwa, ponieważ większa ilość sprawia, że brama jest po prostu nieestetyczna.

Zdecydowanie dobrym pomysłem będzie zainteresowanie się bramami droższymi, co stanowić będzie o ich wysokiej jakości. Produkty tańsze, chociaż mogą wyglądać solidnie, najczęściej będą miały jakieś usterki, które będą je dyskwalifikowały. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza zważając na fakt, że przecież bramy kupuje się raz na długi czas i jest to wydatek rozłożony w długim okresie.

01a8f5a3899fe695e727ee33fb54654b