Poradnik remontowy

Na polskim rynku nie brak jest różnego rodzaju mebli. Czasy, kiedy Polacy musieli brać takie, jakie się akurat trafiły, na szczęście stanowią już odległą historię. Dziś każdy może dobrać dla siebie meble dokładnie takie, jakie są potrzebne, i jakie się podobają. Jedni klienci większą uwagę przywiązują do cech użytkowych, a inni kierują się tym, jak meble wyglądają i jak będą wpływać na wygląd pomieszczenia, w którym się znajdą. Oczywiście, nie jest obecnie problemem znaleźć takie meble, które będą i świetnie wyglądać, i równie świetnie spełniać zadania, do jakich zostały wykonane.

Na bardzo bogatym rynku meblarskim w Polsce coraz większą jego część stanowią tzw. meble designerskie. To właśnie te meble, które są kupowane głównie za to jak wyglądają. Nierzadko ich rola użytkowa jest zredukowana do minimum, a stawia się właśnie na wygląd. A ten jest bardzo często unikalny i ekskluzywny. Tym samym stanowią one w wielu przypadkach gadżet, który ma za zadanie cieszyć głównie oczy. Na polskim rynku takich mebli jest coraz więcej, a wiele sklepów meblowych właśnie na takim asortymencie się skupia.

 

Meble designerskie inne niż reszta

To, czym takie meble wyróżniają wśród wielu innych jest design, czyli wygląd. To właśnie to, jak wyglądają, decyduje o tym, że można je zaliczyć do kategorii mebli designerskich. Atrakcyjność wizualna przejawia się w różny sposób. Może to być kształt, który sprawia, że dany mebel nawet nie przypomina tych najpopularniejszych ze swojej kategorii. Często designerskie meble przypominają kształtem inne rzeczy, ich wygląd inspirowany jest naturą czy obiektami przemysłowymi. Osoby kupujące takie meble design stawiają ponad wszystko.

Z drugiej strony meble designerskie mogą zachwycać swoimi kolorami. Bardzo często to właśnie kontrastujący z otoczeniem kolor sprawia, że designerskie meble przyciągają wzrok i oglądający je zauważa nietypową formę. Czerwony, żółty, fioletowy czy różowy to jedne z tych najczęściej stosowanych kolorów i nierzadko są to kolory, jakich nie używa się do produkcji mebli tradycyjnych, czysto funkcjonalnych.

 

Gdzie pasują meble designerskie?

Rzadko zdarza się, aby całe umeblowanie w danym budynku czy wnętrzu składało się z mebli designerskich. Jest wręcz przeciwnie. Często bywa tak, że w danym pomieszczeniu umieszcza się tylko jeden taki mebel. Dla osób kupujących takie meble design musi być łatwo zauważalny i widoczny. Zbytnie nagromadzenie takich mebli sprawiłoby, że ich unikalność rozmyłaby się. Umieszcza się je często w oszczędnie umeblowanych wnętrzach, aby łatwo można było je zauważyć i docenić ich wyjątkowość.

24b7eaa0a6ab763cf33dcfc44d329552
62a88cc50ff3cd8632a022226f18de1e

Czy słyszeliście kiedyś o lampach wiszących Azzardo? To szalenie interesujące, oryginalne lampy, które są wzorowane na najlepszych włoskich projektach.

Można więc powiedzieć, że montaż tych lamp w domu to jak przeniesienie do niego odrobiny tego niepowtarzalnego designu i stylu, który charakteryzuje estetykę wprost z kraju będącego ojczyzną pizzy i lasagne. Jeżeli więc właśnie takiego sznytu szukacie do wykończenia swoich wnętrz, a przy tym chcecie mieć pewność co do jakości wykorzystywanych komponentów, a nie tylko ich modnego wyglądu - to lampy od Azzardo są idealną propozycją dla was. Nowoczesne, podążające za obecnymi trendami wzornictwo to nie jedyne pozytywne cechy tych produktów - śmiało można bowiem o nich napisać, że wykonane są nie tylko z najlepszych jakościowo materiałow, ale również skonstruowane w ten sposób, by służyły jak najdłużej. Także lampy wiszące Azzardo to połączenie unikalnej konstrukcji, świeżego wyglądu i funkcjonalności - czy można wymagać czegoś więcej od lamp?

Żeby nie być gołosłownym, można wspomnieć o jeszcze jednym fakcie - firma produkująca te lampy została wyróżniona na prestiżowych targach oświetleniowych w lecie 2013 roku, zarówno za jakośc swoich produktów jak i osiągnięte pułapy sprzedażowe. Za jakość lamp Azzardo ręczą więc nie tylko eksperci w temacie, ale również "zwyczajni" konsumenci.

Świetlna różnorodność

Lampy wiszące Azzardo są więc sposobem na to, aby oświetlić nasze wnętrza zgodnie z ostatnimi trendami oświetleniowymi - osiągają to one z łatwością, dzięki swojej nietuzinkowej stylistyce nadając pomieszczeniom tego specyficznego klimatu. Tak jak to było już wcześniej wspominane, lampy te wykonane są z najlepszej jakości materiałów. Nie pisałem jednak jeszcze, jak różnorodne są to materiały, a przecież jest to niezwykle istotne podczas próby dopasowania odpowiedniej lampy (i światła, jakie ona daje) do konkretnego pomieszczenia. Przy produkcji lamp, plafonów, kinkietów i lamp wiszących Azzardo wykorzystuje się (oczywiście między innymi) tak wyszukane materiały jak lodowe szkło, metale poddane specjalnej szlifierce, półszlachetne kamienie czy akryl. Surowce takie gwarantują klasę i elegancję, która promieniować będzie (w sumie dosłownie i w przenośni) na całe twoje pomieszczenia - a o taki efekt w przypadku pospolitych plastików przecież nie jest łatwo.

Świetlana przyszłość

Wszystko na tym świecie ciągle się zmienia i nie pozostaje takie samo na dłużej - nawet lampy wiszące Azzardo. Marka nie jest tutaj żadnym wyjątkiem - wciąż pojawiają się nowe projekty, a stare odchodzą do lamusa. Włoskie projekty, obok duńskich, są wiodące w temacie nowoczesnego oświetlenia i dlatego warto mieć na nie oko. Azzardo są świetnym reprezentantem tego designu, więc jeżeli chcesz być na czasie, wystarczy, że się rozejrzysz za tą marką.