Poradnik remontowy

Szklane drzwi to element nowoczesnych mieszkań. Nie tylko zdobią, ale są funkcjonalne. Na ich temat powstało mnóstwo mitów. My stwierdzamy fakty.

Urządzasz mieszkanie czy dom i zastanawiasz się nad zamontowaniem szklanych drzwi? Być może naczytałaś się informacji w Internecie, poznałaś wiele mitów i zastanawiasz się, które z nich są faktami, a które to niczym niepotwierdzone ludzkie uprzedzenia. Ujawniamy fakty na temat szklanych drzwi!

 

FAKT: Zakup drzwi szklanych trzeba przemyśleć na etapie projektowania

Najczęściej tak jest. Drzwi takie dużo ważą, a to z kolei wymaga zastosowania specjalnego nadproża. Ściana również musi być przygotowana na wsparcie tak dużego ciężaru. Przed zakupem drzwi szklanych dokładnie przemyśl konstrukcję pomieszczenia i dobierz odpowiednie umocowania.

 

FAKT: Mogę wykonać drzwi z dowolnego rodzaju szkła, o dowolnej fakturze i kolorze

To prawda. Szklane drzwi nie muszą być wcale przezroczyste. Istniej możliwość wybrania szkła półprzezroczystego, piaskowego, matowe itp. Niektóre firmy, oferują wykonanie drzwi z połączenia dwóch rodzai szkła: http://beluglass.pl/drzwi-szklane/. Dowolnie można łączyć również kolory, odcienie. Jest ich niemal niezliczoną ilość. Szkło nie musi być tylko białe! Co więcej, Beluglass oferuje wykonanie dowolnego nadruku na drzwi.

 

FAKT: Szklane drzwi są bezpieczne

Wbrew wszelkim przekonaniom szklane drzwi są całkowicie bezpieczne. Warto wybrać takie, które są wykonane ze szkła hartowanego. Oznacza to, że są one na etapie produkcyjnym ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury i potem od razu schładzane. Dzięki temu stają się wręcz niemożliwe do rozbicia. Odporne są na rozbicia, ale również na działanie wysokiej temperatury. W przypadku ewentualnego stłuczenia, nie rozsypują się na ostre odłamki.

 

FAKT: Szklane drzwi zapewniają prywatność

Tak jak wspomnieliśmy, można dobrać różnorodne faktury i kolory szkła. Nie musi być ono przezroczyste czy też białe. W praktyce oznacza to, że dobierzesz drzwi do rodzaju pomieszczenia. Jeśli stosujesz takie drzwi w łazience – wybierz szkło matowe, nieprzezroczyste. Do pokoi idealne będzie przezroczyste bądź też łączone. Estetyka połączona z prywatnością.

 

FAKT: Szklane drzwi nadają mieszkaniu charakteru

To jednak z ich największych zalet. Szklane drzwi popełniają nowoczesne aranżacje, a ponadto optycznie powiększają pomieszczenia. Sprawdzą się, zatem w przypadku pomieszczeń o małych powierzchniach.

5df050eb224bce11f5c195c762c8233a
e0fbe27fb8419f26c3c14ded1a7a7239

 Korzystanie z ogrzewania gazowego ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na wygodę, ponieważ tak naprawdę jest ono bezobsługowe. Co więcej, jest ekologiczne i nie takie drogie, gdy tylko będzie przestrzegało się odpowiednich zasad oszczędzania gazu. O czym trzeba pamiętać przed sezonem grzewczym?

Na koszty ogrzewania domu jednorodzinnego składa się wiele czynników. Wiele nowych budynków jest obecnie budowanych tak, że pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych parametrów termoizolacyjnych, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania. Niestety, sprawy są już bardziej skomplikowane wtedy, gdy chodzi o starsze budownictwo. Nieocieplone mury, nieszczelne okna i drzwi, niesprawna instalacja centralnego ogrzewania, na przykład stare i słabo sprawne grzejniki czy kocioł – to tylko kilka czynników powodujących, że rachunki za ogrzewanie mogą być naprawdę wysokie.

 

W sytuacji, gdy nie ma się możliwości przeprowadzenia termoizolacji budynku czy zamontowania nowej stolarki czy modernizacji instalacji C.O., można szukać oszczędności na innych płaszczyznach. Jeżeli chodzi o ogrzewanie gazowe koszt rachunku można zmniejszyć przede wszystkim poprzez obniżenie temperatury. Często utrzymujemy ją w domu na zbyt wysokim poziomie, co powoduje spore koszty.

 

Optymalna temperatura dająca komfort cieplny, a przy tym pozwalająca na obniżenie kosztów ogrzewania to 20 stopni Celsjusza. Dodatkowo sypialni czy w innych pomieszczeniach, w których nie przebywa się często, może ona wynosić 19 stopni Celsjusza. Wtedy, gdy domowników nie będzie w domu, temperaturę można obniżyć również do poziomu 16-17 stopni Celsjusza. Ponadto, można też zmniejszać ją w nocy, na przykład do 17-18 stopni Celsjusza. Najlepiej wobec tego zaprogramować kocioł na określone godziny, aby samodzielnie dopasowywał w temperatury. Można też zainwestować w termostat.

 

Nie można zapominać też o tym, aby nie przeszkadzać ciepłu w rozchodzeniu się po pomieszczeniach – należy odsłonić grzejniki. Gdy planuje się wietrzenie domu, lepiej zrobić to tylko przez kilka minut. Utrzymywanie uchylonego czy rozszczelnionego okna przez cały czas zwiększy zużycie energii.

amerigas.pl

Mnogość dostępnych na rynku wzorów fototapet 3D sprawia, że często mamy trudności z wybraniem ostatecznej dekoracji i dostosowania jej do odpowiedniego wnętrza. Czym sugerować się podczas ostatecznej decyzji i czy są wzory, które będą modne nawet za kilka lat?

 

Popularność fototapet na rynku

Fototapety ścienne stały się praktyczną i docenioną dekoracją wnętrz, szczególnie w latach 70-tych i 80-tych zdobiąc ściany socjalistycznych mieszkań z wielkiej płyty. W tamtym okresie jednak nie były tak nowoczesne i efektowne jak obecnie, z powodu słabych technik produkcyjnych, a wybór wzorów był ograniczony. Dziś masz do dyspozycji ogromną ilość wzorów, a dzięki efektowi 3D możesz optycznie powiększyć nawet małą przestrzeń.

 

Architektoniczne fototapety 3D

Jeśli od wielu miesięcy poszukujesz sprawdzonego rozwiązania, które nieco ożywi Twoje mieszkanie – warto sprawdzić najpopularniejsze wzory fototapet 3D. Klimatyczne, kamienne uliczki wielu wspaniałych miast pozwolą Ci się zrelaksować i nie bez powodu taka fototapeta 3D najczęściej zdobi ściany sypialni lub pokoju dla gości. Motyw uliczek nadaje wnętrzu nieco tajemniczości, przez co czyni je jeszcze bardziej zachęcającym do odwiedzin i wspólnych spotkań. Popularna metropolia nada wnętrzu nieco elegancji i sprawi, że stanie się nowoczesne. Natomiast  skromna, wiejska osada pozytywnie wpłynie na Twoje wyciszenie i sprawi, że we wnętrzu, w którym przebywasz odnajdziesz długo wyczekiwaną chwilę spokoju. 

 

Abstrakcja, która pobudza wyobraźnię!

Spirale, tunele, kropki i kółka, czyli typowa abstrakcja to idealne rozwiązanie dla miłośników sztuki, nietypowych dekoracji i osób, które chcą ożywić swoje wnętrze ciepłymi  barwami lub nastrojowymi symbolami. Abstrakcyjna fototapeta 3D podkreśli nowoczesny charakter dowolnej przestrzeni architektonicznej i sprawi, że każde wnętrze z wybranym tłem szybko stanie się ponadczasowe. We wnętrzach minimalistycznych warto dodać trochę koloru i tu pomocna będzie kolorowa fototapeta 3D. Abstrakcja kojarzy się zwykle z czymś niebanalnym, co dodatkowo pobudza wyobraźnię do działania. Tego rodzaju dekoracje świetnie pasują do sypialni, kuchni, przedpokoju lub pokoju starszego dziecka.

 Sprawdź dostępne fototapety w sklepie Decomania https://www.decomania.pl/fototapety-3d.html

Do grona najpopularniejszych wzorów tapet, które są najczęściej wybierane zaliczyć można także krajobrazy. Są to dość uniwersalne wzory i właśnie dlatego świetnie pasują do każdego wnętrza dodając mu energii i sprzyjając wypoczynkowi. Podobnie jest z kwiatowymi fototapetami, które wyzwalają pozytywne emocje i nadają harmonii wybranym przestrzeniom. 

85f8189abbdd9c22eefccd7c680198d1