Poradnik remontowy

Rusztowania – kupić czy wynająć?

Wszelkie prace budowlane są obciążone dużymi kosztami, zarówno kiedy wynajmujemy ekipę fachowców, jak i w przypadku samodzielnego ich wykonania. Warto zatem mieć świadomość, jakich elementów potrzebujemy na stałe, a które możemy wynająć. Mogą to być np. rusztowania, które niewątpliwie przydają się na budowie, ale niekoniecznie trzeba je kupować. Sprawdźmy, kiedy należy z nich korzystać i jakie zalety płyną z ich wynajęcia.

 

W jakich sytuacjach przydaje się rusztowanie?

Remonty, naprawy, prace konserwacyjne zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków – wszystkie te czynności można sprawnie przeprowadzić wykorzystując rusztowania. Należy z nich korzystać w przypadku przeprowadzania prac budowlanych, które zlokalizowane są w miejscach położonych poza zasięgiem z punktu widzenia człowieka, który stoi na podłodze lub gruncie. Rusztowania zapewniają bezpieczeństwo pracownikom dzięki odpowiedniej konstrukcji oraz dodatkowym elementom mocującym. Transport ciężkich przedmiotów czy przeskakiwanie pomiędzy piętrami rusztowań to stałe czynności czekające na pracowników korzystających z tego typu konstrukcji.

 

Korzyści wynajmu rusztowania

Czy warto zatem wynajmować rusztowanie, czy zdecydować się na kupno? Wszystko zależy jak długo będą trwały prace remontowe lub budowlane oraz czy rusztowanie przyda się również w przyszłości. Jeżeli mamy gotówkę, którą należy wyłożyć na zakup rusztowania i jego późniejszą konserwację oraz miejsce, w którym możemy przechować jego elementy, a także uznamy, że częstotliwość używania rusztowania będzie duża, możemy tę konstrukcję zakupić.

Wynajęcie rusztowania może jednak okazać się lepszym rozwiązaniem, ponieważ usługa ta kosztuje do 10% wartości nowych elementów razy ilość dni użytkowania. Dodatkową zaletą jest fakt, że nie musimy martwić się o transport oraz montaż całej konstrukcji – wylicza korzyści wynikające z wynajęcia rusztowania ekspert z firmy Ramirent, która jest największą w Polsce i czołową na rynkach europejskich siecią wypożyczalni sprzętu budowlanego, podnośników, kontenerów, rusztowań oraz podestów roboczych.

ramirent.pl (2017-09-08 07:35)