Poradnik remontowy

Inteligentne rozwiązania w domu – postaw na wygodę

Komu nie marzy się zaciąganie żaluzji, czy włączanie światła (i jeszcze parę innych rzeczy), bez wstawania z kanapy? Okazuje się, że tego typu technologie są już w zasięgu ręki, a noszą, dającą wiele do myślenia nazwę systemów inteligentnego domu.

 

Na czym to polega?

Działanie całego systemu opiera się na instalacji odpowiednich sterowników i czujników oraz dwukierunkowej łączności bezprzewodowej, możliwej za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na smartfonie, czy tablecie. Dzięki np. regulatorom ciepła można, w zależności od temperatury panującej w otoczeniu sondy, sterować urządzeniami grzewczymi, takimi jak ogrzewanie podłogowe, czy grzejniki elektryczne. Więcej ciekawych informacji na ten temat można znaleźć w artykule: „Sterowanie domem z ekranu smartfona”.

 

Sterowanie oświetleniem

W inteligentnym domu można za pomocą przycisków na pilocie czy smartfonie włączać i wyłączać światło, zmieniać jego natężenie lub sterować barwą. Nie trzeba nawet znajdować się w domu! Sterować urządzeniami można zdalnie, przebywając na urlopie np. na Bermudach. Mało tego, dzięki możliwości zaprogramowania harmonogramu według własnych upodobań, światło w poszczególnych pomieszczeniach może zapalać się o dowolnych porach dnia i nocy. Dzięki odpowiedniej aplikacji zainstalowanej na smartfonie, łatwo kontrolować cały ten proces, zdalnie.

 

Rolety, bramy i okna dachowe

System inteligentnego domu pozwala również na podnoszenie i opuszczanie rolet okiennych o konkretnej godzinie. Możliwe jest też sterowanie bramami wjazdowymi, garażowymi i oknami.

 

Inteligentne ogrzewanie

Dzięki zaprogramowaniu odpowiedniej funkcji można sterować temperaturą zarówno w całym domostwie, jak i w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki temu, będąc poza domem, nie trzeba martwić się, że zimą kwiatki zamarzną, a latem uschną z gorąca. System umożliwia zdalne monitorowanie warunków panujących w domu, a sam dba o zachowanie odpowiedniej temperatury – zimą, przez sterowanie ogrzewaniem, latem zaś – klimatyzacją.

 

Inteligentny dom

W inteligentnym domu żyje się naprawdę komfortowo. Nie trzeba tracić czasu na wykonywanie wielu czynności – odpowiednio zaprogramowanym stsrem zrobi to sam, szybko i dobrze. Dba nie tylko o potrzeby mieszkańców, ale również ich bezpieczeństwo. Dzięki przeróżnym sondom i czujnikom na bieżąco kontroluje temperaturę, wilgotność pomieszczeń, czy ulatnianie się gazu. Steruje także pracą urządzeń AGD – może włączyć piekarnik, pralkę, czy kino domowe.

 

Z możliwościami inteligentnych rozwiązań w domu warto zapoznać się szerzej. Można to zrobić na przykład na stronie e-sklep.zamel.pl. Coraz więcej osób korzysta obecnie z opcji systemu inteligentnego domu, ciesząc się wygodą i luksusem.

zamel.pl (2018-06-05 07:25)