Poradnik remontowy

Wysokiej jakości bramy

Większość ludzi może wychodzić z założenia, że ogrodzenia nie są ważnym elementem w domu. Mają spełniać jedynie podstawowe funkcje jak ochrona (nawet nie koniecznie przed złodziejami, a bardziej przed elementami natury, które poprzez wiatr i inne zdarzenia mogą dostać się na posesję.

Warto jest jednak pamiętać, że brama to integralna część całej posesji i wpływa na jej wygląd. Jeżeli ktoś będzie miał ładny domy i zadbany ogród, to na pewno zaniedbana brama będzie psuła całościowy widok. Ogrodzenie powinno być wykonane z trwałego materiału, ponieważ gwarantuje to małą częstotliwość napraw, a przecież to także się liczy. Warto zwrócić uwagę na samą bramę wjazdową. W zasadzie ona najbardziej rzuca się w oczy i może od niej bardzo dużo zależeć.

Jaką wybrać bramę?

Bramy nie powinny prezentować zbyt dużego przepychu. Zwłaszcza należy na to zwrócić uwagę, jeżeli sam dom zachowany jest raczej w skromnym stylu. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie oznacza to konieczności zrezygnowania z jakichkolwiek ozdób. Ozdobienie bramy jest czymś naturalnym, zwłaszcza jeżeli sama jej konstrukcja na to pozwala. Dobrym przykładem będą tutaj metalowe elementy kute, które w zasadzie są tylko szczegółem, lecz zauważalnym. Bramy mogą być urozmaicane także przez różnego rodzaju rozety kute, które można nabyć w każdym sklepie z akcesoriami do domu. Wyznacznikiem jednak zawsze będzie pozostawał styl całości.

Bramy wjazdowe bardzo często charakteryzują się też widzialną z daleka masywnością. Jest to dobry trend, gdyż wybijająca się brama po prostu wygląda na solidną. Ciekawym pomysłem może być też połączenie elementów drewnianych z metalowymi, co wbrew pozorom także bywa bardzo popularne ostatnimi czasy. Nie należy jednak przesadzać zbytnio z kolorami. Maksymalną liczbą powinno tu być dwa, ponieważ większa ilość sprawia, że brama jest po prostu nieestetyczna.

Zdecydowanie dobrym pomysłem będzie zainteresowanie się bramami droższymi, co stanowić będzie o ich wysokiej jakości. Produkty tańsze, chociaż mogą wyglądać solidnie, najczęściej będą miały jakieś usterki, które będą je dyskwalifikowały. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza zważając na fakt, że przecież bramy kupuje się raz na długi czas i jest to wydatek rozłożony w długim okresie.

bramfurt.pl (2018-02-06 11:00)