Poradnik remontowy

Nowoczesność czy klasyka – jaki typ wykończenia biura wybrać?

Zapada decyzja o wykończeniu biura. Postawić na meble nowoczesne, które charakteryzują się coraz częściej minimalizmem czy klasyczne, dodające przestrzeni biurowej prestiżu i elegancji? A może najlepszym rozwiązaniem byłoby połączenie obu stylów? W poniższym artykule przedstawiamy zalety nowoczesności oraz klasyki w biurze. Zapraszamy do lektury.

Biuro idące z duchem czasu

Efekt nowoczesności, przestrzeni, czystości oraz lekkości można uzyskać poprzez wykończenie biura meblami w stylistyce minimalistycznej, które charakteryzują się prostotą i finezją designu, futurystycznymi kształtami, wykorzystują lakierowane fronty i są wykonane ze stali i szkła hartowanego. Nowoczesne biura można sprytnie zaaranżować, aby sprzyjały intensywnemu wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Powierzchnia biurowa powinna być w tego typu miejscach łatwa do modyfikacji i rearanżacji, czemu sprzyjają meble modułowe lub takie, które będą pełniły kilka funkcji jednocześnie. W pomieszczeniach typu open space ściany mogą służyć jako tablice, a zamiast ścianek działowych warto wykorzystać tafle hartowanego szkła. Nowoczesne wykończenie biura ze względu na mobilność pracowników cechuje się także dużą ilością miejsca do siedzenia oraz pracy z laptopem, również na kanapach i sofach.

Klasyka również w cenie

W klasycznym wyposażeniu wnętrza biurowego znajdują się zazwyczaj meble drewniane, zwłaszcza w układzie gabinetowym, w którym poszczególne biura rozmieszczone są w oddzielnych pokojach. Do tego typu mebli należy dobrać odpowiednie dodatki o klasycznym, tradycyjnym wzornictwie, takie jak: lampy, fotele czy stolik kawowy. Klasyczne wyposażenie w nowoczesnych biurach powoli odchodzi w zapomnienie, ale może być wykorzystane w salach konferencyjnych, do których często zapraszani są goście z zewnątrz. Meble meblami, ale nie należy zapominać, aby dbać o bezpieczeństwo i czystość biura, co przekłada się na satysfakcję pracowników ze spędzonego w nim czasu.

Kto może pomóc w wykończeniu biura?

Kompleksowa realizacja biur jest specjalnością firmy inżynieryjnej Interbiuro, która od 1999 roku oferuje usługi związane z projektowanie, aranżowaniem i realizacją powierzchni biurowych. Wieloletnie doświadczenie zatrudnionych w firmie architektów, projektantów, specjalistów z zakresu zarządzania projektami, logistyki oraz ekip montażowo-budowlanych pozwala na realizację inwestycji zgodnie z mottem „Od projektu do realizacji”. W ramach oferowanych usług firma Interbiuro wykonuje całościowy fit out, zajmuje się aranżacjami powierzchni biurowych oraz projektami architektonicznymi i wielobranżowymi, realizuje i nadzoruje prace ogólnobudowlane i modernizacyjne, zarządza projektem inwestycyjnym, a także koordynuje dostawy materiałów i produktów.

Nowoczesność czy klasyka – jaki typ wykończenia biura wybrać? (2018-02-13 06:57)