Poradnik remontowy

Nowoczesne elewacje domowe

Inwestowanie w nowoczesne elewacje domowe są bardzo przydatne, ponieważ w ten sposób można zadbać nie tylko o docieplenie budynku, ale też o jego wyjątkowy wygląd zewnętrzny. Najefektowniej sprawdza się ostatnia warstwa elewacji, która nazywana jest warstwą dekoracyjną, może posiadać ona zróżnicowane barwy.

Przy pracach elewacyjnych wykorzystuje się różne materiały termoizolacyjne, wśród których można wyróżnić:

  • styropian,
  • wełnę mineralną,
  • piankę PUR.

Istotne jest to, aby dobrze przymocować wybraną warstwę termoizolacyjną do ściany, można to zrobić za pomocą wcześniej przygotowanej zaprawy klejącej. Oczywiście niekiedy nie okaże się to być wystarczającym rozwiązaniem i będzie trzeba zdecydować się na skorzystanie z pomocy gwoździ oraz wkrętów.

 

Jak wykonać elewację dekoracyjną?

Dużo czasu poświęca się wykonywaniu elewacji dekoracyjnej, ponieważ to ona wzbudza największy zachwyt u przechodniów. Wierzchnia warstwa jest niejako wizytówką danego domu, dlatego też należy skupić się na doborze odpowiedniej jakości tynku oraz farby, która utrzyma się na ścianie przez bardzo długi czas, nawet przy negatywnych warunkach atmosferycznych. Dobre materiały elewacyjne stosowane do wykonania wierzchniej warstwy powinny przepuszczać parę, być odporne na negatywne działanie wody oraz posiadać umiejętność samooczyszczania. Jest to bardzo ważne, dlatego też przy takim wyborze należy się skupić, a na pewno znajdzie się dla siebie odpowiednią opcję. Zawsze można skorzystać z pomocy bardziej doświadczonych osób, które takie elewacje wcześniej już wykonywały w swoich domach.

 

Montaż specjalnej siatki zbrojącej

Często przy wykonywaniu elewacji stosuje się też tzw. siatkę zbrojącą. Jest ona stosowana w miejscach szczególnie narażonych na jakiekolwiek usterki techniczne, aby zapobiegać takim zjawiskom. Taka siatka powinna posiadać odpowiednie wymiary, a oprócz tego należy mieć na uwadze, że nie jest to jednak drogie przedsięwzięcie, więc na takim materiale absolutnie nie powinno się oszczędzać pieniędzy. Dobrze wykonana elewacja sprawi, że budynek będzie idealnie ocieplony, ale przy okazji będzie prezentował się atrakcyjnie i zachwyci każdego gościa, który przyjdzie do domu właściciela. Najpierw jednak trzeba zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości materiały, aby móc w ogóle przystąpić do prac elewacyjnych.

bracia-jozwiak.pl (2018-03-01 08:01)