Poradnik remontowy

Jaki materac kupić do sypialni?

Wygodny materac to podstawa nocnego wypoczynku. Od jego właściwości zależy, czy rano obudzimy się zrelaksowani i wypoczęci, czy może przez cały dzień będzie nam towarzyszyło uczucie ciężkości, a nawet ból mięśni.

 

Wygodny materac to podstawa nocnego wypoczynku. Od jego właściwości zależy, czy rano obudzimy się zrelaksowani i wypoczęci, czy może przez cały dzień będzie nam towarzyszyło uczucie ciężkości, a nawet ból mięśni.

 

Przede wszystkim podparcie kręgosłupa

Odpowiedź na pytanie jaki materac kupić jest w zasadzie jedna: taki, który zapewni odpowiednie podparcie kręgosłupa. Idealny materac nie powinien być ani za twardy, ponieważ taki będzie zbyt mocno uciskał mięśnie i naczynia krwionośne, ani za miękki, ponieważ taki będzie utrudniał kręgosłupowi przybranie naturalnej, przypominającej literę S pozycji podczas snu. Materac o średniej twardości, dostosowanej do wagi naszego ciała oraz do subiektywnego poczucia twardości, zapewni najlepsze podparcie kręgosłupa, podpierając go na odcinkach, które tego wymagają, czyli w okolicy lędźwiowej, ale jednocześnie nie uciskając delikatnych okolic szyi i barków. W ofercie firmy NaturaZone można znaleźć wiele dobrej jakości materacy sprężynowych, które zapewniając bardzo dobre poparcie kręgosłupa dzięki zastosowaniu systemu sprężyn kieszeniowych, umieszczonych w pojedynczych woreczkach. Materace o zagęszczeniu sprężyn rzędu 256 sztuk na metr kwadratowy cechuje duża elastyczność punktowa, tak ważna dla prawidłowego odparcia kręgosłupa.

 

Materace dla alergików

Osoby ze skłonnościami do alergii powinny wziąć pod uwagę także właściwości surowców, z jakich został wykonany wkład materaca. Godne polecenia są materace piankowe, które nie tylko doskonale podpierają kręgosłup, ale także nie tworzą środowiska sprzyjającego rozwojowi bakterii i grzybów. Materaca są wykonane z tworzywa sztucznego, czyli wysoko elastycznej pianki, którą można z łatwością utrzymać w czystości. Warto sięgnąć po modele takie jak materac Comfort, którego wkład posiada specjalne nacięcia, zapewniające jeszcze lepszą wentylację i pomagające uniknąć gromadzenia się wilgoci. W takim środowisku bakterie i grzyby nie rozwijając się, a sam materac jest dzięki temu przyjazny osobom ze skłonnością do alergii. W sypialni osób ze skłonnością do uczuleń na roztocza kurzu domowego sprawdzą się materace ze zdejmowanym pokrowcem, który można w każdym momencie zdjąć i uprać, a sam materac można o wiele łatwiej wyczyścić, usuwając kurz i zanieczyszczenia gromadzące się na jego powierzchni.

naturazone.pl (2017-01-30 20:26)