Poradnik remontowy

Jaka lampa do pokoju dziecięcego?

Przy dekoracji pokoju dla dziecka, na pewno chcecie, żeby oświetlenie harmonijnie pasowało do wnętrza. Ale co najważniejsze, należy pamiętać, że lampy dziecięce, przede wszystkim powinny być bezpieczne i wygodne.

 

Przed zakupem upewnij się, że lampy przeszły kontrolę na toksyczność, a także posiadają certyfikaty jakości. A kupując je w sklepach, zaleca się, aby zawsze zwracać uwagę na producenta. Nie warto oszczędzać, bo tanie lampy, prawdopodobnie wykonane są z materiałów słabej jakości.

W miarę jak dziecko rośnie i oświetlenie w pokoju powinno się zmieniać. Oto, na przykład, gdy dziecko ma tylko kilka miesięcy, jasne światło jest absolutnie niepotrzebne, wystarczy zwykłą lama biurkowa. Ale po tym jak dziecko zacznie już rozglądać różne obiekty wokół siebie, należy zapewnić jaśniejsze światło, żeby świat grał kolorami.

 

Różne oświetlenie, dla różnych grup wiekowych

Ogólnie rzecz biorąc, projektanci twierdzą, że pokój dziecięcy powinien być w pastelowych kolorach, na tle których mogą być rzadkie barwne plamy, nimi mogą być rzadkiego kształtu lampy na przykład w postaci dużych zabawek.

W dzień takie lampy stanowią rozrywkę dla dziecka, przyciągają w ten sposób jego wzrok, świecąc przy tym jasnopomarańczowym, jasnoniebieskim lub bladozielonym kolorem. Takich lamp dziś w sklepach można znaleźć w obfitości.

Produkują ze szkła, drewna, plastiku i tektury. Mocuje się je na różne sposoby: na suficie lub zawiesza się u sufitu za pomocą uchwytu. Kształt może być najbardziej zróżnicowany, w formie słonia i kota, itp. Takie lampy w swojej formie i konstrukcji wyglądają jak grzechotka, co z pewnością spodoba się dziecku. 

Gdy dziecko osiągnie wiek przedszkolaka, oświetlenie powinno się zmienić, bo teraz nie wystarczy, aby lampy miały ciekawe kształty, teraz światłem objęty powinien być obszar roboczy, czyli stół n którym dziecko rzeźbi, maluje, itd., i obszar, który jest przeznaczony do gier.

Oświetlenie powinno być odporne na wstrząsy. Dziś, dostępne w sprzedaży są stacjonarne stylowe lampy halogenowe, które posiadają system amortyzacji przed uderzeniami. Ponadto, nie trzeba zapominać, że nad łóżkiem powinno być jakieś światełko, żeby przed snem można było poczytać książkę. Będzie dziecku spokojniej, gdy będzie wiedział, że w każdej chwili może włączyć światło.

W czasie, kiedy dziecko wyrośnie i stanie się uczniem, znów powinien zmienić się pokój. W tym okresie u dziecka pojawia się wiele hobby, zainteresowań. Teraz sam może przyjąć udział w tworzeniu wnętrza własnego pokoju.

Dziewczyna może zechcieć pokój księżniczki, a chłopak kabinę kapitana. Wtedy i oświetlenie powinno być odpowiednie. W większości przypadków, lampa jest w komplecie pokoju, ale w przeciwnym wypadku można łatwo i samemu coś takiego kupić.

Dla dziecka w tym wieku światło jest potrzebne nie tylko w postaci lampki nocnej, lampy stołowej, ale także jako światło na suficie. Jest to bardzo ważne, żeby w tym okresie stworzyć jak najlepsze oświetlenie, ponieważ w tym wieku wysoki jest poziom ryzyka nabawić się wady wzroku.

 

DP
Szukasz lampy do pokoju dziecka? Sprawdź: planetalamp.com/lampy-dzieciece.

planetalamp.com/lampy-dzieciece (2017-01-02 22:04)