Poradnik remontowy

Do jakich zadań przydają się szorowarki?

Czyszczenie dużych powierzchni zawsze stanowi wyzwanie. Nie ważne, czy jest to wnętrze punktu gastronomicznego, szpitala, czy też wielka hala magazynowa – należy zadbać o odpowiedni stopień czystości w każdym z tych miejsc. Na pomoc przychodzą szorowarki. Doceniane zwłaszcza za szybkie metamorfozy, którym mogą być poddawane. Okazuje się bowiem, że szorowarka sprawdzi się nie tylko jako poręczna maszyna czyszcząca, ale także w wielu innych przypadkach. Dużo zależy od dodatków, w jakie ją zaopatrzymy. Do czego zatem można użyć tej maszyny? 

Funkcja podstawowa szorowarki - czyszczenie

Urządzenia te znane są ze świetnych rezultatów, jakie osiągają podczas usuwania zanieczyszczeń z różnych powierzchni. Nadają się zarówno do precyzyjnego czyszczenia posadzek przemysłowych, jak i do prania wykładzin. Szorowarka zda egzamin na różnych powierzchniach twardych oraz tekstylnych. Jej zaletą jest gruntowne czyszczenie i usuwanie nawet najgłębszych warstw zanieczyszczeń. Niektóre modele mają także możliwość zainstalowania dodatkowo wytwornicy pary. Dzięki temu możliwe jest jeszcze głębsze czyszczenie i wnikanie w zabrudzoną powierzchnię. W specyfice tych urządzeń znajdziemy zarówno czyszczenie, jak i doczyszczanie oraz pielęgnowanie różnego rodzaju nawierzchni. Jak zatem już tu widać – nie jest to sprzęt tylko i wyłącznie do sprzątania.

Niestety  większość modeli nie ma, jak to jest w przypadku maszyn czyszczących, funkcji natychmiastowego suszenia i wycierania czyszczonej nawierzchni. W związku z tym użycie tej maszyny wymaga chwilowego wyłączenia czyszczonej podłogi z użytku, bądź też wyraźnego oznaczenia niebezpieczeństwa związanego z mokrą posadzką. Niewątpliwą zaletą jest natomiast dużo mniejsza waga oraz łatwiejsze dotarcie do trudnodostępnych miejsc.

Zadania specjalne szorowarek

Chociaż wiele osób utożsamia szorowarki z maszynami czyszczącymi, zakres ich możliwości zdecydowanie przekracza zwykłe mycie podłóg. Urządzenia tego typu mogą być także używane do nakładania i usuwania starych powłok (na przykład woskowych) oraz szlifowania powierzchni twardych, a nawet szamponowania i bonetowania dywanów oraz wykładzin. Ta ostatnia metoda świetnie sprawdza się przy czyszczeniu tłustych plam, a nawet usuwaniu gum do żucia z powierzchni tekstylnych!

Szorowarka to również duże ułatwienie przy woskowaniu i pastowaniu podłóg. Jednak ta funkcja należy już do opcji dodatkowych i jeśli planujesz z niej skorzystać – upewnij się, czy masz wymagane do tego dodatki. Ponadto szorowarka wypoleruje naszą podłogę. Jeden sprzęt da zatem radę świetnie wyczyści, jak i zakonserwować czystą powierzchnię. Właśnie dlatego warto pomyśleć o rozbudowaniu kupowanego lub posiadanego już sprzętu o dodatkowe wyposażenie. Dzięki temu uzyskane efekty mogą być jeszcze lepsze i bardziej trwałe.

Jak zatem widzimy, szorowarka przyda się w wielu miejscach. Coraz częściej na jej zakup decydują się nie tylko przedsiębiorcy, ale także osoby prywatne, które chcą w szybki i łatwy sposób poradzić sobie np. z zabrudzeniami w garażu.

szorowarki24.pl (2017-05-04 09:22)