Poradnik remontowy

Czy jest coś takiego, jak ‘najlepszy czas’ na kupno domu?

Zapytaj agenta nieruchomości o najlepszy czas na zakup domu, odpowiedź niezmiennie będzie brzieć "Teraz!". Dlaczego? Ponieważ ceny mają wzrosnąć. Zawsze "idą" w górę.

 

Co ciekawe, jeśli chodzi o sprzedaż domu, otrzymasz nieco inną odpowiedź na pytanie o czas. Może rynek jest trudny i powinieneś obniżyć swoją cenę wywoławczą. Może po prostu spóźniłeś się z twoim oknem na sprzedaż. Więc jak to jest? Prawda może wydawać się skomplikowana, ponieważ zależy od rynku nieruchomości, pory roku, regionu, dzielnicy, w której kupujesz, i oczywiście od domu.

 

Istnieją pewne zmienne sezonowe, o których doskonale wiedzą specjaliści od nieruchomości. Oto kilka wskazówek.

 

Kupuj, gdy nikt inny nie idzie na zakupy

 

Miesiąc grudniowy to idealny czas na zakup nieruchomości. Sprzedawcy opuszczają rynek masowo, gdy nadchodzi pora świąteczna. Domy na sprzedaż nie są w tym momencie priorytetem, wszyscy są zajęci przygotowywaniem się do wyjazdów do rodzin i organizowaniem świąt. Jeśli jesteś kupującym, wiedz, że jeśli ktoś sprzedaje swój dom w czasie wakacji, jest bardzo zmotywowany. Innymi słowy, prawdopodobnie chętniej wynegocjuje niższe ceny i generalnie będzie bardziej elastyczny w pertraktacjach.

 

Domy na sprzedaż warto kupować w tradycyjnym ‘sezonie’. Na większości rynków jest to późna wiosna do sierpnia. Dlaczego? Ponieważ rodziny chcą mieszkać w określonej dzielnicy ze względu na szkoły. W tym okresie zwykle jest największy wybór. Jednak latem ceny również mają tendencję do wzrostu. Tak więc, podczas gdy możesz znaleźć doskonały wybór, znajdziesz także najwięcej kupujących i najwyższe ceny. Dla lepszej oferty, spróbuj oglądać domy na sprzedaż w listopadzie, grudniu i styczniu, po rozpoczęciu semestru szkolnego.

 

Unikaj sezonu "błądzenia". To byłby marzec i kwiecień, według ekspertów. Wiosną ludzie zaczynają się kręcić i niekoniecznie zamierzają coś kupować. Wiosna to także sezon błędów, gdy pożyczkodawcy i banki są zajęci, a przetwarzanie kredytu trwa dłużej.

 

Możesz polować na domy na sprzedaż według powyższego schematu i ‘pilnować’ rynku nieruchomości, czekając do stycznia na zakup domu, ale najlepszy czas na zakup jest wtedy, gdy czujesz, że jesteś na to w stu procentach gotowy. Kiedy zaoszczędzisz wystarczająco dużo pieniędzy na zaliczki i inne koszty, masz dobry kredyt, świetnego agenta nieruchomości, jesteś zabezpieczony finansowo dzięki stałemu dochodowi z pracy i jesteś gotowy na zaangażowanie jako nowo upieczony właściciel domu – warto rozważyć kupno nieruchomości i niekoniecznie czekać na najlepszą porę roku.

 

Jeśli już wiesz, że chcesz kupić dom lub mieszkanie, koniecznie przyjrzyj się ofercie mieszkań w Biedrusku pod Poznaniem. To kompleks trzech jednorodzinnych budynków dwulokalowych w malowniczej okolicy, z dala od zgiełku miasta, ale jednocześnie na tyle blisko, że bez problemu w krótkim czasie dojedziesz do centrum Poznania. Odwiedź stronę internetową www.mieszkaniawbiedrusku.pl, poznaj pełną ofertę firmy i oceń, czy to właśnie to, czego szukasz

mieszkaniawbiedrusku.pl (2018-04-23 15:48)