Poradnik remontowy

Aranżacja biur, czyli jak urządzić Twoje miejsce pracy

W biurze zazwyczaj spędzamy większą część naszego dnia. Miejsce pracy powinno być odpowiednio dopasowane do jej charakteru. Dobór kolorów, mebli, a nawet takich detali jak uchwyty do szuflad to nie lada wyzwanie. Z pewnością nie raz zdarzyło się tak, że w jednym pomieszczeniu czułeś się lepiej niż w innym. Dobra aranżacja biur to klucz do sukcesu! Spraw, by Twoi pracownicy czuli się w biurze jak w domu.

Aranżacja biur, czyli pomyśl o kolorach!

Kolorystyka biura odgrywa bardzo ważną rolę. Musi ona odzwierciedlać charakter Twojej firmy. Jeśli prowadzisz biuro rachunkowe lub kancelarię prawną, postaw na stonowane barwy. Aranżacja biur tego typu to przede wszystkim skupienie się na oddaniu powagi oferowanych usług. Klient, wchodzący do kancelarii prawnej, której wnętrza są niebiesko-pomarańczowo-zielone może odnieść wrażenie, że pracujące tu osoby nie są godne zaufania. Biel lub szarość ścian dobrze oddadzą charakter oferowanych usług.

Sytuacja z aranżacją biur wygląda zupełnie inaczej w miejscach, które mają kojarzyć się z młodym, dynamicznym, kreatywnym zespołem, np. w agencjach reklamowych. W tym przypadku dopuszczalna jest szczypta szaleństwa. Możemy postawić na soczyste pomarańcze na ścianach, przełamane intensywną zielenią. Ciekawym rozwiązaniem jest także umieszczenie na jednej ze ścian muralu z logo naszej firmy. Kolorowe i nowoczesne wnętrza sprzyjają kreatywności.

W biurze dobrze sprawdzą się beże i błękity. To wyciszające kolory, sprzyjające prowadzeniu trudnych rozmów, negocjacji i analiz. Z tego też powodu świetnie sprawdzą się w firmach, zajmujących się np. ubezpieczeniami. Stonowane kolory pozytywnie wpłyną nie tylko na pracowników, lecz także na klientów biura.

Biurko dla pracownika, czyli aranżacja biur w praktyce

W projektowaniu miejsc pracy ważna jest przede wszystkim praktyczność. Choćbyśmy dobrali najpiękniejsze kolory i zestawili je z eleganckimi meblami, możemy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego, jeśli nie uwzględnimy wygody pracowników. Wybierając meble do biura, zwróć szczególną uwagę na biurka. Powinny mieć one minimum 120 cm długości oraz 60-80 cm głębokości. Taka przestrzeń umożliwi umieszczenie na blacie komputera, telefonu czy niezbędnych artykułów biurowych. Dodatkowo biurko powinno być wyposażone w szuflady, które zwiększają pole pracy. Dzięki nim pracownik ma łatwy dostęp do dokumentów, a także może bez kłopotów schować część przedmiotów, które nie są mu aktualnie potrzebne, dzięki czemu oszczędza przestrzeń na blacie.

Aranżując biuro, warto wybrać meble o jasnych blatach i odpowiednich uchwytach do szuflad. Te małe szczegóły również wpływają na charakter Twojego wnętrza. Ciemne i masywne uchwyty dodają elegancji, mniejsze, kolorowe kojarzą się z kreatywnością i dynamiką pracy. Pamiętaj też, że okrągłe uchwyty bywają trudne do złapania, przez co tracą na praktyczności.

Aranżacja biur z wykorzystaniem zieleni

Kwiaty to świetny sposób na ożywienie wnętrza, nawet w bardzo eleganckiej kancelarii prawnej. Wiele osób uważa, że kwiaty doniczkowe pozytywnie wpływają na wydajność pracy oraz na atmosferę w biurze. Dodatkowo dają poczucie bezpieczeństwa, pomagają budować pozytywną opinię o przedsiębiorstwie i budzą zaufanie. Oczywiście o rośliny doniczkowe w biurze powinniśmy odpowiednio zadbać. Wyschnięte liście nie świadczą o nas dobrze. Prowadząc działalność kreatywną, możesz postawić na niewielkie fikuśne kaktusy. Z roślin liściastych najlepiej sprawdzą się figowiec benjamiński, dracena czy skrzydłokwiat, które nie wymagają wysiłku przy utrzymaniu.

Aranżacja biur to nie tylko projekt. Stworzenie idealnej przestrzeni na papierze lub w programie graficznym to jedynie pierwszy etap pracy nad nowym wnętrzem. Do realizacji projektu niezbędna jest firma, zajmująca się fit-outem, czyli wdrożeniem Twojego pomysłu w życie. Zaufaj profesjonalistom i zleć aranżację swojego biura najlepszym! Fit out to kompleksowa obsługa, polegająca na wykonaniu całego projektu biura - od stworzenia instalacji elektrycznych czy sanitarnych, przez prace budowlane, aż do wykończenia wnętrza.

accordi.pl (2018-02-13 06:37)